• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2198
  • Dodano: 2021-02-18 / 16:45
  • Komentarzy: 0

  W opolskim zoo szkolą się opiekunowie lwów i tygrysów

  W opolskim zoo szkolą się opiekunowie lwów i tygrysów
   <i>(Fot. ZOO Opole)</i>

  (Fot. ZOO Opole)

  W opolskim ogrodzie zoologicznym rozpoczęły się przygotowania do przyjazdu lwów i tygrysów. W związku z tym ich nowi opiekunowie muszą dobrze przygotować się na przyjęcie nowych mieszkańców.  Niebawem, po blisko ćwierćwieczu nieobecności, do Opola przyjadą lwy i tygrysy. Ich nowy dom jest już gotowy. Najpierw jednak osoby, które będą się tymi zwierzętami opiekować, musiały przejść szkolenie pozwalające im bezpiecznie z nimi pracować.

  - Lwy i tygrysy należą do I grupy zwierząt niebezpiecznych, mogących zabić lub trwale okaleczyć człowieka. W ich obsłudze nie ma miejsca na błędy, dlatego tak ważne są szkolenia z bezpiecznego obchodzenia się z tymi drapieżnikami - mówi Krzysztof Kazanowski, główny specjalista ds. dydaktyczno-hodowlanych w opolskim zoo.

  W tym celu pięciu pracowników opolskiego zoo pojechało do kilku polskich ogrodów zoologicznych, gdzie podczas dwu- i czterodniowych pobytów poznawali w praktyce codzienną obsługę, zwyczaje i zasady bezpiecznej pracy z dużymi kotami. Poznanie ich psychiki i zachowania, a także wysłuchanie dobrych rad, przekazanych przez kolegów z innych zoo, pozwoli na zapewnienie zwierzętom bezstresowego pobytu w opolskim ogrodzie, z uwzględnieniem wszelkich ich potrzeb, a opiekunom sprawną i bezpieczną obsługę przyszłych podopiecznych.

  Lwy i tygrysy będzie można oglądać na wybiegu w opolskim zoo wiosną tego roku. Główne prace przy budowie domu dla nowych mieszkańców zostały zakończone w grudniu. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe: między innymi montaż podestów i półek, z których dzikie koty lubią obserwować okolicę.


  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".