• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6952
  • Dodano: 2021-02-13 / 17:51
  • Komentarzy: 0

  Tragiczny wypadek na terenie Kronospanu. Mężczyzna zginął przygnieciony przez konstrukcję

  Tragiczny wypadek na terenie Kronospanu. Mężczyzna zginął przygnieciony przez konstrukcję

  (Fot. Archiwum)

  Do tragicznego wypadku doszło w sobotę na terenie zakładu produkującego płyty OSB w Strzelcach Opolskich. Młody mężczyzna wykonujący prace na stalowej konstrukcji został przez nią śmiertelnie przygnieciony.


  Do tego tragicznego wypadku doszło w tej części zakładu, w której jesienią informowaliśmy o wybuchu i pożarze.

  - Prace montażowe konstrukcji stalowej trwały w sobotę na nieczynnej, spalonej jakiś czas temu części zakładu. Ze wstępnych ustaleń poczynionych przez służby wiemy, że ta konstrukcja była podnoszona i miała być opuszczana niżej na zawiesiach typu pasowego. W którymś momencie te zawiesia pasowe się przerwały i konstrukcja upadla na jednego z pracowników - tłumaczy zastępca opolskiego okręgowego inspektora pracy ds. nadzoru Tomasz Krzemienowski.

  Na pomoc 29-letniemu pracownikowi było niestety za późno. Lekarz, który przybył na miejsce zdarzenia stwierdził zgon. Na tę chwilę za wcześnie, by mówić o bezpośrednich przyczynach tego zdarzenia. Na miejscu wypadku pracuje inspektor pracy oraz policja, która prowadzi czynności mające na celu przybliżyć szczegóły zdarzenia.

  Aktualizacja

  - 13 lutego na terenie zakładu Kronospan w Strzelcach Opolskich w czasie prac remontowych, prowadzonych na linii OSB, podczas przenoszenia elementu konstrukcji, urwał się pas. W wyniku tego zdarzenie śmierć poniósł 29- letni mężczyzna, pracownik specjalistycznej firmy zewnętrznej. Wyjaśnieniem okoliczności sprawy, zajmują się wyznaczone do tego służby, z którymi zakład współpracuje - Marlena Bogdan-Marut z Kronospanu.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".