• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4325
  • Dodano: 2021-02-11 / 18:00
  • Komentarzy: 3

  Bez popcornu w kinie, połowa miejsc w hotelach. Otwarte kasyna i stoki - co ze sportem?

  Bez popcornu w kinie, połowa miejsc w hotelach. Otwarte kasyna i stoki - co ze sportem?
  Kawiarnie, bary, restauracje i siłownie pozostają dla gości zamknięte, ale... rząd dopuszcza otwarcie kasyn, stoków narciarskich oraz obiektów sportowych. Nowe zasady wprowadzone zostają "na próbę" na dwa tygodnie. Już wiadomo, że część przedsiębiorców nie otworzy się.


  Kawiarnie, restauracje, kasyna

  Jeśli nie mamy planów na walentynkowy wieczór we dwoje - zamiast restauracji możemy śmiało wybrać się do kasyna - gdzie według projektu nowego rozporządzenia może wejść 1 osoba na 15 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości co najmniej 1,5 m, z wyłączeniem obsługi. Co ważne - w przeciwieństwie do restrykcji obowiązującej w kinie - gdzie nie wolno podczas seansu spożywać posiłków oraz napojów - nie zamieszczono takiego podpunktu w podpunkcie z działalnością kasyn.

  hotele, kina, teatry i sport na powietrzu

  Oprócz kasyn rząd od dziś od północy ma otworzyć hotele, kina, teatry i sport na powietrzu. Pozostałe branże muszą czekać. Rozporządzenie umożliwi również wznowienie działalności związanej z projekcją filmów lub nagrań wideo w domach i ośrodkach kultury, w kinach lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 59.14.Z), a także m.in. teatrów, przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego.

  Zgodnie z rozporządzeniem takie obiekty będą mogły wznowić działalność pod warunkiem, że udostępnią widzom lub słuchaczom co drugie miejsce na widowni, jednak nie więcej niż 50 procent maksymalnej liczby miejsc. W przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni należy zachować odległość 1,5 metra.

  Już teraz wiadomo, że do kina Helios w Opolu się nie wybierzemy, bo jak informuje sieć - "Nie wznowimy działalności 12 lutego. Potrzebujemy czasu, aby jak najlepiej przygotować się do ponownego otwarcia. Prosimy Was o jeszcze trochę cierpliwości. O konkretnej dacie otwarcia poinformujemy wkrótce."

  Co z tym sportem?

  Czytelnicy od kilku dni pytają o miejskie obiekty sportowe. Zgodnie z rozporządzeniem dopuszczalne jest otwarcie boisk (orlików), kortów tenisowych i basenów w reżimie sanitarnym. Nie wiadomo jednak, czy od jutra obiekty miejskie jak basen czy orliki zostaną otwarte. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie udzielił naszej redakcji odpowiedzi w tej sprawie. - Zachęcamy do śledzenia naszego FB oraz strony internetowej, na których niezwłocznie po publikacji i interpretacji rozporządzenia pojawi się informacja na temat dostępności obiektów - informuje Aleksandra Raś, rzecznik MOSiR w Opolu.

  - Zmiany umożliwiają korzystanie z basenów, kortów tenisowych oraz obiektów sportowych na otwartym powietrzu również przez osoby amatorsko uprawiające sport (w ramach indywidualnych wejść) - poinformowało w czwartek 11 lutego Ministerstwo Sportu.

  Gdzie nie trzeba zasłaniać ust i nosa?

  W lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, w rodzinnych ogródkach działkowych i na plaży oraz w czasie podróży prywatnym samochodem.

  W zakładzie pracy w celu spożycia posiłku.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-11 21:08:06 [94.254.152.*] id:1608227  
  tippmann: Napisał postów [6090], status [VIP] Reputacja
  covid 19 to wirus gospodaczy i tyle w temacie

  Nick:
  Treść:
  2021-02-11 20:34:08 [88.199.172.*] id:1608225  
  24mikol: Napisał postów [740], status [stały bywalec] Reputacja
  Kino bez popcornu ?!?! Ile razy o tym marzyłem widząc siedzenia po pobycie teoretycznie dorosłych ludzi. Niech tak zostanie NA ZAWSZE !

  Nick:
  Treść:
  2021-02-11 20:08:34 [31.60.125.*] id:1608223  
  liberty: Napisał postów [2608], status [Szycha] Reputacja
  Kinom sie nie opłaca otwierać jak za dwa tygodnie pisowskie kanalie ogłoszą ze w związku ze wzrostem zakażeń PLANDEMICZNYCH od 1 marca nadal trwa dewastacja gospodarki i wszystko zamykaja...
  [1]

  Nick:
  Treść: