• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1692
  • Dodano: 2021-02-10 / 13:54
  • Komentarzy: 1

  Nowy pies w służbie strzeleckiej policji

  Nowy pies w służbie strzeleckiej policji

  (KPP Strzelce Opolskie)

  Otel - tak nazywa się nowy pies, który po ukończeniu 5-miesięcznego szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach będzie służył w strzeleckiej komendzie. Jego opiekunem jest st. sierż. Grzegorz Pietruszka. Już za kilka tygodni razem wyruszą w patrol, aby dbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

  Psy służbowe odgrywają istotną rolę, zarówno w pracy Policji, jak i w innych służbach mundurowych. Dbają nie tylko o przestrzeganie ładu i porządku publicznego np. w trakcie imprez masowych. Do ich zadań należy także ujawnianie środków odurzających oraz materiałów wybuchowych. Niektóre psy służbowe poszukują śladów osób zaginionych, a nawet pomagają w odnalezieniu ludzkich zwłok.

  Już za kilka tygodni czarny owczarek niemiecki o imieniu Otel wraz ze swoim opiekunem będzie dbał o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu strzeleckiego. Aktualnie pies jest w trakcie szkolenia specjalistycznego, gdzie uczy się m.in posłuszeństwa, obrony przewodnika oraz prawidłowego reagowania na wydawane przez jego opiekuna polecenia. Jest w trakcie doskonalenia swojej sprawności fizycznej, niezbędnej m.in. do wyciągania przestępców z budynku, wody lub pojazdu.

  Otel jest psem skierowanym do służby patrolowej. Po zakończeniu kursu będzie brał udział w przeszukaniach terenu służących do odnalezienia poszukiwanych osób i przedmiotów. Szkolony jest także do podejmowania pościgu za osobami podejrzanymi o popełnienie przestępstwa oraz zatrzymania ich. Po powrocie do strzeleckiej komendy będzie uczestniczył również w konwojowaniu przestępców np. na rozprawy sądowe.

  Zakup psa został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-10 16:56:53 [46.114.89.*] id:1608176  
  Jerry: Napisał postów [3790], status [VIP] Reputacja
  Nowy pies wśród psów ????

  Nick:
  Treść: