• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1736
  • Dodano: 2021-02-09 / 19:31
  • Komentarzy: 1

  Zmodernizowano parter Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim na potrzebę Warsztatów Terapii Zajęciowej

  Zmodernizowano parter Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim na potrzebę Warsztatów Terapii Zajęciowej

  (Fot. Starostwo Opolskie)

  W zmodernizowanym na 650 tys. zł kosztowała modernizacja parteru Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim , którą powiat opolski przeprowadził na potrzeby Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Prowadzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej powiat powierzył fundacji Dom.


  Od tygodnia, w nowych pracowniach, wyposażonych w niezbędny sprzęt odbywają się prowadzone przez wykwalifikowanych terapeutów zajęcia. Bierze w nich udział 30 osób, zachowaniem reżimu sanitarnego, rotacyjnie. Prowadzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej powiat powierzył fundacji Dom.

  Na potrzeby Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tarnowie Opolskim wykorzystano parter tamtejszego domu dziecka. To wynik reorganizacji związanej z nowymi wymogami. Teraz w takich placówkach nie może mieszkać więcej niż czternaścioro podopiecznych.

  W związku z tym, w dość dużym obiekcie uzyskano w ten sposób sporo przestrzeni, powiat zaadaptował ją właśnie na warsztaty terapii dla niepełnosprawnych.

  - Placówka w Starych Siołkowicach nie ogarniała potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed dwoma laty podjęliśmy decyzję o utworzeniu Warsztatów Terapii Zajęciowej. Udało nam się pomyślnie ogłosić konkurs na obsługę tych warsztatów i wyłonić prowadzącego te warsztaty - mówi Henryk Lakwa, starosta opolski.

  - Kiedy dostaliśmy propozycję prowadzenia warsztatów, nie mieliśmy ani chwili wątpliwości. Ta jednostka potrzebna była ponieważ jest mnóstwo osób potrzebujących takiej terapii. Stworzenie miejsca z komfortowymi warunkami dla takich osób było konieczne. Poziom terapii będzie tutaj najwyższy, jaki jest tylko możliwy - mówi Małgorzata Jagieluk, prezes fundacji Dom.

  W ramach przebudowy parteru, oprócz adaptacji pomieszczeń na liczne pracownie, w tym między innymi malarsko- artystyczną, ceramiczną, czy informatyczną, wybudowano również schody zewnętrzne wraz z platformą dla osób niepełnosprawnych.

  Cała inwestycja razem z dokumentacją kosztowała prawie 650 tys. złotych i została w całości sfinansowana z budżetu powiatu.

  - Zainteresowanie skorzystaniem z Warsztatów Terapii Zajęciowej było spore, co nie jest niespodzianką biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory w powiecie opolskim funkcjonowała tylko jedna tego typu placówka w Starych Siołkowicach, prowadzona przez Caritas - mówi Krzysztof Wysdak, członek zarządu powiatu opolskiego. - Ostatecznie przyjęliśmy 30 osób, które rozpoczną zajęcia jeszcze w tym roku.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-10 10:07:33 [83.22.10.*] id:1608144  
  BSOV: Napisał postów [23], status [nowy] Reputacja
  Fundacja DOM robi mnóstwo dobrego dla niepełnosprawnych, tylko władze pisowskie im kłody pod nogi rzucają, ucinają dofinansowanie, nie przyznają refundacji. Jak nie wiecie co zrobić z 1% to przeznaczcie na Fundację.

  Nick:
  Treść: