• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5139
  • Dodano: 2021-02-15 / 16:37
  • Komentarzy: 2

  Prace przy wiadukcie na Krapkowickiej nie rozpoczną się w tym roku

  (Fot. Dżacheć)

  Wiadukt i ul. Krapkowicka zostaną przebudowane. Miasto Opole podpisało umowę na dokumentację projektową, którą ma zając się firma Mostopol. Cała inwestycja ma zakończyć się w 2023 roku.


  Wiadukt kolejowy na ulicy Krapkowickiej od lat jest bolączką wielu przejezdnych. Przede wszystkim poprzez swoje wymiary ogranicza skutecznie ruch w ciągu ulicy Krapkowickiej tworząc korki. Jest też dość niski, co stanowi problem dla większych pojazdów. W połowie maja 2019 roku Miejski Zarząd Dróg zapowiedział przebudowę kłopotliwego wiaduktu. Po długich oczekiwaniach miasto Opole porozumiało się z PKP w tej sprawie. W poniedziałek 8 lutego podpisano umowę na dokumentację projektową.

  Firma Mostopol, która ma za zadanie przygotować dokumentację przebudowy ma na rok. To oznacza, że samej przebudowy wiaduktu można się spodziewać najwcześniej w 2022 roku.

  - Inwestycja poprawi bezpieczeństwo, zwiększy się też funkcjonalność, a pożytek będą czerpać mieszkańcy miasta. Bardzo zależało nam na tym żeby przebudować wiadukt, który zawęża możliwość poruszania się po ulicy. Jednocześnie chcemy zrobić to w sposób kompleksowy, tak żeby również była możliwość przejazdu autobusów pod samym wiaduktem - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

  - Będzie pełnowymiarowa 7-metrowo jezdnia, z opaskami i barierami ochronnymi. Dodatkowo powstanie dwukierunkowa ścieżka pieszo-rowerowa. To będzie wyglądało podobnie, jak jest teraz na ulicy Prószkowskiej i Wojska Polskiego. Jezdnia będzie obniżona, będzie miała pełno wymiarową skrajnię pionową - 4,7 metra i obok tego wybudowana zostanie na podwyższeniu ścieżka - mówi Mariusz Pustelnik, prezes pracowni projektowej Mostopol w Opolu.

  Za remont drogi odpowiadać będzie miasto. Natomiast za przebudowę wiaduktu kolejowego PKP. Kwota, jaką miasto przekaże na przebudowę ulicy Krapkowickiej sięga 10 milionów złotych. Podano informację, że ulica Krapkowicka na czas remontu będzie nieprzejezdna całkowicie. Cała inwestycja ma zakończyć się w 2023 roku.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-16 05:40:18 [194.29.183.*] id:1608322  
  KK 35947: Napisał postów [2766], status [Szycha] Reputacja
  Jak tam zejdą z ulicą 2,5 metra w dół a z podbudową około 3 metrów to zrobi się ładny basen bo jezdnia będzie poniżej lustra wody w kanale, byle przybranie w Odrze lub deszczyk i Krapkowicka zamknięta albo przerobiona na myjnię podwoziową ;)

  Nick:
  Treść:
  2021-02-15 19:50:04 [178.252.17.*] id:1608320  
  PauloOp23: Napisał postów [3705], status [VIP] Reputacja
  Nie ma sensu podwyższać przejazdu. Ulica jest za wąska aby samochody dostawcze się mijały.

  Nick:
  Treść: