• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3325
  • Dodano: 2021-02-08 / 09:11
  • Komentarzy: 0

  Zablokowana droga 416 w powiecie głubczyckim, doszło do wypadku. Trudności też w Namysłowie

  Zablokowana droga 416 w powiecie głubczyckim, doszło do wypadku. Trudności też w Namysłowie
   <i>(Fot. KP PSP Namysłów)</i>

  (Fot. KP PSP Namysłów)

  Do służb ratunkowych co chwila wpływają kolejne zgłoszenia o trudnościach na drogach. Na drodze między Głubczycami a Kietlicami doszło do wypadku, zablokowana jest droga wojewódzka nr 416. W Namysłowie strażacy pomagali wyciągnąć samochód ciężarowy z pobocza.


  Złe warunki na drodze poskutkowały ogromnymi trudnościami z jazdą. - Na drodze wojewódzkiej nr 416 pomiędzy Głubczycami a Kietlicami doszło do wypadku jednego samochodu osobowego. Droga na miejscu jest zablokowana, a policjanci ustalają przyczyny zdarzenia. Dla osób jadących od miejscowości Kietlice, a także od Głubczyc policjanci przy pomocy strażaków organizują objazdy w taki sposób, aby nie powstawały zatory na drodze - poinformował mł asp. Łukasz Galinowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach.

  W dniu dzisiejszym o godzinie 7.45 strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie zostali wezwani do pomocy na drodze. - Strażacy wyciągnęli z pobocza samochód ciężarowy przewożący gazy techniczne w tym tlen medyczny. Pojazd zjechał z drogi przy ul. Braterskiej w Namysłowie i istniało bezpośrednie zagrożenie jego wywrócenia się - informuje dyżurny KP PSP w Namysłowie.

  Policja nieustannie apeluje o ostrożność na drogach - apel ten dotyczy tak samo kierowców, jak i pieszych.
  - Apelujemy również do kierowców samochodów ciężarowych o to, aby pamiętali o odśnieżeniu naczep i plandek - spadający z nich śnieg może być przyczyną bardzo niebezpiecznych zdarzeń na drogach - słyszymy.

  Będąc już w trasie, dostosujmy prędkość do warunków, włączmy wymagane światła i przede wszystkim zachowajmy bezpieczną odległość od poprzedzającego nas samochodu. W zimowych warunkach musimy pamiętać o tym, że droga hamowania może się znacznie wydłużyć. Reagujmy więc z wyprzedzeniem. Do tej zasady stosujmy się też w rejonie przejść dla pieszych. Zwróćmy uwagę na pieszych, którzy mogą być gorzej widoczni. Koniecznie zmniejszmy prędkość. Bądźmy życzliwi i wyrozumiali dla innych uczestników ruchu drogowego.

  Jako piesi nie zapomnijmy o elementach odblaskowych. Zwiększy to naszą widoczność i pozwoli kierowcy zauważyć nas już ze znacznej odległości. Przechodząc przez jezdnię w miejscu bezpiecznym i do tego przeznaczonym zachowajmy wzmożoną czujność. Dajmy się zauważyć innym uczestnikom ruchu drogowego. Nie wchodźmy też na przejście dla pieszych w ostatnim momencie, tuż przed nadjeżdżający pojazd. Pamiętajmy, że droga hamowania jest w okresie zimowym wydłużona, a widoczność nierzadko znacznie gorsza.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".