• Wyświetleń: 1541
    • Dodano: 2021-02-08 / 07:33

Gwardia Opole kończy przygotowania do dalszej części sezonu

W trakcie przerwy w klubie doszło do paru zmian

Powoli kończy się reprezentacyjna przerwa spowodowana Mistrzostwami Świata w Egipcie, w rozgrywkach PGNiG Superligi. W Gwardii Opole doszło do kilku, między innymi na poziomie struktury klubu.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, z funkcji prezesa zrezygnował Wojciech Radzewicz, z powodu spraw osobistych. Jego funkcję przejęła wieloletnia działacz klubu, Karina Radomska, natomiast właścicielem został Roman Schauder. Także w szeregi Gwardii powrócił Mateusz Gajdas, który objął stanowisko dyrektora ds. komunikacji i marketingu.

W przygotowaniu do kolejnej części rozgrywek, Opolanie zagrali dotychczas sparingi ze swoimi ligowymi rywalami - dwa na własnym parkiecie oraz jeden na wyjeździe - i dodatkowo spotkanie wewnętrzne. Swoje mecze kontrolne zaczęli w Stegu Arenie z Górnikiem Zabrze, z którym ulegli 25:28. 16 stycznia również na własnym parkiecie podjęli Grupę Azoty SPR Tarnów, gdzie zaliczyli pierwsze sparingowe zwycięstwo. W Płocku podopieczni Rafała Kuptela odnieśli porażkę 45:32, gdzie rozegrano trzy tercje. Szóstego lutego Opolanie mieli zagrać ponownie w Opolu z Zagłębiem Lubin, lecz to spotkanie przełożono o 6 dni, a w ramach tego Gwardziści rozegrali mecz wewnętrzny, który zakończył się remisem po 41.

Gang Kuptela pierwszy mecz ligowy zagra na wyjeździe z MKS-em Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, w przedostatni weekend lutego.