• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 3976
  • Dodano: 2021-02-07 / 11:27
  • Komentarzy: 0

  Zmiany kadrowe w Odrze Opole

  Zmiany kadrowe w Odrze Opole

  (Fot. Dżacheć)

  Nowe nabytki pokazały się z dobrej strony już w sparingu z GKS-em Katowice

  Zimowe okienko transferowe to jest czas między rozgrywkami, gdzie drużyny mają możliwość wzmocnienia swoich zespołów, by wzmocnić rywalizację w kadrze i powalczyć o zakładane przedsezonowe cele. Do roszad doszło także w Odrze Opole, jednak nie były one rewolucyjne, a jedynie kosmetyczne.

  Przede wszystkim największą stratą Opolan okazał się być transfer Sebastiana Boneckiego do Termalici Bruk-Bet Nieciecza. Ten zawodnik wyróżniał się w szeregach niebiesko-czerwonych, co nie umknęło uwadze liderowi Fortuny 1 Liga. Na jego miejsce przybył dobrze znany z ekstraklasowych boisk Szymon Drewniak. Wychowanek Lecha Poznań na zasadzie wolnego transferu trafił do Odry, podpisując półtora roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia na kolejne 12 miesięcy.

  Działacze Odry dokonali także wzmocnienia rywalizacji na pozycji napastnika. Do klubu dołączył wyróżniający się w 3 lidze zawodnik zaprzyjaźnionej Polonii Bytom - Adam Żak. Wywodzący się ze szkółki Rozwoju Katowice w 17 spotkaniach zdobył 19 goli, co nie umknęło uwadze opolskim skautom. Nowe nabytki już pokazały się z bardzo dobrej strony - w wygranym sparingu 3:2 z drugoligowym GKS-em Katowice, zarówno Drewniak, jak i Żak, zdobyli po trafieniu, co daje optymistyczne nadzieję przed walką o fazę play-off

  Poza Boneckim, trzech graczy trafiło na wypożyczenie do końca sezonu - bramkarz Tobiasz Weinzettel zasilił Błękitnych Stargard, pomocnik Jakub Czajkowski zagra w Sokole Ostróda, natomiast inny gracz środka pola - młody Kacper Pudlik, będzie się ogrywał w MKS-ie Kluczbork.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".