• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1676
  • Dodano: 2021-02-04 / 14:30
  • Komentarzy: 1

  Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

  Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
   <i>(KPP Krapkowice)</i>

  (KPP Krapkowice)

  W tym tygodniu krapkowiccy policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy o ponad 50 km/h, przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. 37-latek w Pietnej przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/h. Drugi kierowca, pędził osobowym fordem z prędkością 104 km/h. Kierowcy, noga z gazu!

  W tym tygodniu policjanci z krapkowickiej drogówki zatrzymali kolejnych piratów drogowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się 37- latek, który w miejscowości Pietna pędził volkswagenem 107 km/h. Mieszkaniec gminy Krapkowice przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o ponad 57 km/h.

  Nieznacznie mniej, ale również zdecydowanie za dużo, na liczniku miał 22-latek kierujący fordem. Mieszkaniec powiatu prudnickiego, również w Pietnej, jechał 104 km/h. Oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

  Policja przypomina!

  Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

  Policjanci apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości. Zwracajmy uwagę na wskazania prędkościomierza w miejscach, gdzie wymagają tego zarówno przepisy, ale i zdrowy rozsądek.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-04 16:08:00 [217.173.198.*] id:1607861  
  DanielSo: Napisał postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
  Ciekawe, ile wyniósł ten "wysoki" mandat. Bo żeby odniósł jakiś skutek, to powinien być nie mniejszy niż 5 000 zł.

  Nick:
  Treść: