• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 16544
  • Dodano: 2021-02-03 / 09:51
  • Komentarzy: 1

  Centrum Przesiadkowe Opole Zachodnie - Rozpoczęto budowę kanalizacji

  Miejski Zarząd Dróg w Opolu poinformował o postępie prac w miejscu powstającego Centrum Przesiadkowego koło Dworca Opole Zachód. Rozpoczęto budowę kanalizacji.


  Opole zachodnie to kolejna lokalizacja, która doczeka się centrum przesiadkowego. Na placu budowy widać już pierwsze "wbicia łopaty" - Miejski Zarząd Dróg w Opolu poinformował, że rozpoczęto budowę kanalizacji. Na początku władze miasta przekonywały, że nie wystartują z kolejną inwestycją do czasu ukończenia Centrum Przesiadkowego Opole Wschodnie - jak widać plany się zmieniły.

  Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Miasta Opola, wybudowane w Opolu centra przesiadkowe doprowadzą do wzmocnienia powiązań gałęzi transportu, zmniejszenia stopnia wykorzystywania samochodów osobowych, efektywniejszego wykorzystania niezmotoryzowanego transportu indywidualnego, ograniczenia emisji zanieczyszczeń, hałasu i skali zatłoczenia ulic miejskich oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Realizacja projektu stanowi element polityki infrastrukturalno-społecznej zachęcającej mieszkańców Aglomeracji Opolskiej do korzystania z innych sposobów przemieszczania się niż pojazdami samochodowymi, odbywających się w otoczeniu czystszego i bardziej przyjaznego dla zdrowia powietrza.

  Inwestycja obejmie m.in. budowę parkingu na około 300 samochodów. Przy wjazdach na parking mają stanąć tablice informujące o liczbie wolnych miejsc. Powstaną też zatoczki autobusowe, zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Niemodlińskiej z Domańskiego. W planach jest także przebudowa tego skrzyżowania, nowe ścieżki rowerowe, chodniki, wymiana nawierzchni na ulicy Wojska Polskiego, nowe oświetlenie uliczne oraz tablice informacji pasażerskiej i parkingowej.

  Budowa centrów przesiadkowych przy stacjach kolejowych i stworzenie szerokich możliwości w zakresie parkowania samochodu w ich pobliżu, wydzielenie nowych ciągów pieszo-rowerowych oraz uatrakcyjnienie infrastruktury przystankowej pozytywnie będzie oddziaływać na zmianę nastawienia samych mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej.

  Centrum przesiadkowe Opole Zachodnie to element szerszego projektu z unijnym dofinansowaniem, w ramach którego wykonano już centrum przesiadkowe przy stacji Opole Grotowice i ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Sołtysów oraz oddany kilka dni temu most pieszo-rowerowy nad Kanałem Ulgi im. Joachima Halupczoka.

  Szacunkowy koszt prac to ok. 11 mln zł.

  Zdjęcie (1/22)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-03 11:29:17 [217.173.204.*] id:1607807  
  Patryk100: Napisała postów [416], status [pismak] Reputacja
  to juz zupelnie zakorkuja miasto

  Nick:
  Treść: