• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1404
  • Dodano: 2021-02-04 / 17:32
  • Komentarzy: 0

  Można zgłaszać się do II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Mini-Debiuty"

  (Fot. NCPP)

  KFPP kojarzy się jednoznacznie z gwiazdami wykonującymi popularne utwory podczas corocznego święta w Opolu. Tym razem, na równi z VIP-ami zaśpiewają przedszkolaki. Ruszają eliminacje do II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Mini-Debiuty".


  Organizatorem II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Mini-Debiuty" jest Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu we współpracy z Przedszkolem Publicznym nr 25 przy pl. Teatralnym 14 w Opolu. Głównym celem Festiwalu jest zachęcenie do stworzenia nowych piosenek dla najmłodszych i ich edukacja.

  Konkurs będzie polegał na napisaniu autorskiej, premierowej piosenki, w dowolnym gatunku muzycznym, jej wykonanie oraz ewentualną realizację teledysku.

  - Liczymy na zaangażowanie uzdolnionych dzieci przy współudziale rodziców, dziadków i nauczycieli.
  Finał konkursu, czyli koncert laureatów, odbędzie się 4 czerwca 2021 r. w Muzeum Polskiej Piosenki, podczas którego zwycięzcy, oprócz nagród, otrzymają statuetki "Mini-Karolinki" nawiązujące do słynnej nagrody na KFPP.
  Do konkursu zapraszamy przedszkola publiczne i niepubliczne z całej Polski. Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby osób, które aktywnie włączą się w stworzenie ambitnych piosenek dla tych jakże wdzięcznych odbiorców - informują organizatorzy konkursu.

  Niniejszy Konkurs będzie przeprowadzony w trzech różnych kategoriach:

  a) dla przedszkoli - na najlepszą, nowo stworzoną piosenkę (tekst piosenki oraz kompozycja i linia
  melodyczna),
  b) dla przedszkoli - na najlepszy teledysk do nowo stworzonej piosenki, o której mowa w pkt 1 § 2,
  c) dla dzieci uczęszczających do przedszkola - najlepsze wokalne wykonanie nowo stworzonej
  piosenki, o której mowa w pkt 1 § 2, w dwóch grupach wiekowych (liczy się wiek dziecka w dniu
  wysłania karty zgłoszenia): 3-4 lata, 5-7 lat.

  Do konkursu mogą zgłaszać się przedszkola z całej Polski. Zasada została jednak ograniczona do jednego zgłoszenia z danego przedszkola. - Jeśli znajdzie się więcej zdolnych dzieci, polecamy zrobić wewnętrzne eliminacje, które pozwolą wybrać ten jeden, najlepszy utwór, teledysk - słyszymy.

  Prace Konkursowe, formularze zgłoszeniowe oraz oświadczenia rodziców/opiekunów dotyczące zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika można przesyłać przesyłką pocztową na adres: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, pl. Kopernika 1, 45-040 Opole z dopiskiem "Mini-Debiuty" lub wiadomością e-mailową na adres e-mailowy: minidebiuty@muzeumpiosenki.pl, w tytule proszę podać nazwę "Mini-Debiuty".

  Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 kwietnia 2021 r.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".