• Wyświetleń: 1034
  • Dodano: 2021-01-26 / 15:25
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Spadki i awanse w I lidze, czyli co się dzieje na zapleczu Ekstraklasy

  Spadki i awanse w I lidze, czyli co się dzieje na zapleczu Ekstraklasy
  Większość osób śledzących rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy interesuje się również wydarzeniami ze świata I ligi, czyli drugiego poziomu rozgrywkowego w Polsce. Powody są dość oczywiste.


  Po zakończeniu każdego sezonu dwie lub trzy najlepsze drużyny z I ligi awansują do Ekstraklasy. Z kolei dwa/trzy zespoły z Ekstraklasy, które wypadły najsłabiej, od następnego sezonu będą musiały rywalizować w I lidze. Toteż wydarzenia z obydwu poziomów rozgrywkowych są istotne dla każdego fana dyscypliny. Jak więc wygląda wspomniana sytuacja na półmetku rozgrywek? Jakie drużyny mają szansę na awans, a kto prawdopodobnie będzie musiał bronić się przed spadkiem?


  Nadchodzący triumf - kto może awansować do Ekstraklasy?


  Sytuacja na półmetku rozgrywek I ligi jest bardzo emocjonująca. Fotel lidera z dorobkiem 42 punktów zajmuje Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Popularne "Słoniki" od trzech lat walczą o powrót do Ekstraklasy. Jednak wiele wskazuje na to, że właśnie ten sezon może przynieść im upragnione rozstrzygnięcie. Wszystko ze względu na wyniki osiągane przez zawodników z Niecieczy. Bilans "Słoników" obejmuje 13 zwycięstw, 3 remisy i tylko jedną porażkę.


  Nic więc dziwnego, że STS, polski bukmacher oferujący najlepszy bonus powitalny, przewiduje zwycięstwo Niecieczy w ligowych rozgrywkach. Kurs na ostateczny triumf "Słoników" wynosi obecnie 1,50.


  Kto więc może pokrzyżować plany zawodników z Niecieczy? Obecnie można wskazać kilka takich zespołów. Jednym z nich jest ŁKS Łódź, czyli ubiegłoroczny spadkowicz z Ekstraklasy i aktualny wicelider I ligi. Jak widać, piłkarze reprezentujący łódzki klub robią wszystko, aby jak najszybciej powrócić na najwyższy poziom rozgrywkowy. Takie same zamiary ma z pewnością drugi ze spadkowiczów - zespół Arki Gdynia. Jednak w przypadku drużyny z Wybrzeża sytuacja jest nieco trudniejsza. Obecnie piłkarze Arki zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli.


  Jeżeli chodzi o kursy zakładów bukmacherskich STS dotyczące tego, kto ostatecznie wygra I ligę, zestawienie wygląda następująco:  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - 1,50

  • ŁKS Łódź - 3,50

  • Arka Gdynia - 15,00

  • Radomiak Radom - 25,00

  • Górnik Łęczna - 40,00

  • GKS Tychy - 100,00

  • Miedź Legnica - 100,00


  Bój o utrzymanie, czyli komu grozi spadek do II ligi?


  Niechlubne miano "czerwonej latarni" I ligi przypadło drużynie Resovii Rzeszów. Jest to ekipa, która przed rokiem w barażach wywalczyła awans z II ligi. Niestety, radość nie trwała długo, gdyż piłkarzom z Rzeszowa grozi spadek i powrót na trzeci poziom rozgrywkowy. Obecny dorobek podkarpackiej drużyny wynosi tylko 9 punktów.


  Tuż nad Resovią z dorobkiem 11 punktów znajduje się ekipa reprezentująca Zagłębie Dąbrowskie, czyli Zagłębie Sosnowiec. Choć jeszcze przed dwoma laty (w sezonie 2018/2019) Zagłębie występowało w Ekstraklasie, aktualna sytuacja drużyny jest dużo gorsza. Zawodnicy z Sosnowca być może do ostatniej kolejki będą walczyć o pozostanie w I lidze.


  Oprócz wymienionych ekip o swoją pozycję w tabeli muszą martwić się zespoły:  • Sandecji Nowy Sącz - 13 punktów (16 miejsce)

  • GKS-u Bełchatów - 14 punktów (15 miejsce)

  • GKS-u Jastrzębie - 16 punktów (14 miejsce)


  Jedno jest pewne. Walka o utrzymanie będzie równie zacięta, co bój o ligowy triumf i awans do Ekstraklasy.


  Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.  Komunikat o konsekwencjach udziału w nielegalnych grach hazardowych:
  Należy korzystać, tylko z bukmacherów legalnie działających w Polsce tj. posiadających, wydane przez Ministerstwo Finansów, zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć internet. Uczestnictwo w nielegalnych zakładach bukmacherskich, wiąże się z konsekwencjami narażenia się na wysokie kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną. Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

  Komunikat o ryzyku związanym z uczestnictwem w zakładach bukmacherskich:
  Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki. Symptomy uzależnienia od hazardu mogą się ujawnić m.in. poprzez: silną i trudną do odparcia chęć zagrania, utratę kontroli na ilością czasu i pieniędzy przeznaczanymi na grę, poczuciem winy związanym z uczestniczeniem w grze, wydawaniem większej części lub wszystkich pieniędzy na grę, pożyczaniem pieniędzy w celach przeznaczenia pożyczki na uczestnictwo w grach hazardowych, traktowaniem gry jako ucieczki od pozostałych problemów życiowych, utratę zainteresowania rodziną, znajomymi lub innymi rozrywkami.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.