• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1353
  • Dodano: 2021-01-26 / 14:08
  • Komentarzy: 0

  Pierwsi seniorzy dziś pojadą miejskim bezpłatnym transportem na szczepienia

  Pierwsi seniorzy dziś pojadą miejskim bezpłatnym transportem na szczepienia

  (Fot. Archiwum)

  Urząd Miasta Opola poinformował, że od momentu uruchomienia specjalnie dedykowanej infolinii, na darmowy przewóz na szczepienie zapisało się 10 seniorów.


  Urząd Miasta Opola podkreśla, że miejska infolinia dotycząca przewozu seniorów i osób niepełnosprawnych na szczepienia cieszy się dużym zainteresowaniem. We wtorek 26 stycznia z możliwości bezpłatnego transportu skorzysta trzech pierwszych seniorów, którzy deklarują, że nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień. Pracownicy infolinii odbierają każdego dnia około 50 połączeń, ale jak dotąd na darmowy dowóz do punktu szczepień zapisano 10 mieszkańców Opola.

  - Infolinia dedykowana jest jednak przede wszystkim mieszkańcom Opola, którzy mają już umówione terminy szczepień i potrzebują transportu. Ważne, aby osoby, które chcą umówić transport były już zapisane na szczepienie - mówi Agnieszka Łukasińska, obsługująca infolinię.

  Przypomnijmy, że dedykowana infolinia działa od czwartku 21 stycznia, a informację i termin możemy umówić w godzinach od 8.00 do 18.00. Osoby dyżurujące posiadają dwa numery telefonów: 504 900 147 oraz 532 316 606, pod którymi można będzie zamówić transport. - Aby usprawnić ten proces, osoby dzwoniące na infolinię proszone są o przygotowanie podstawowych informacji, takich jak: data i godzina umówionej wizyty na szczepienie w wybranym punkcie szczepień na terenie miasta Opola. Poza tym przyjmujący zgłoszenie na transport przeprowadzi z osobą krótki wywiad w celu zweryfikowania uprawnień do korzystania z bezpłatnego przewozu do punktu szczepień - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

  Musimy pamiętać o tym, że aby umówić transport, to osoba dzwoniąca musi mieć wyznaczony termin szczepienia. Kiedy przekazane zostaną te informacje - umawiany jest transport. Infolinia dedykowana jest też osobom, które nie potrafią umówić terminu szczepienia. Otrzymają one informacje gdzie są takie punkty szczepień, a jeśli będzie potrzeba to pomożemy umówić taki termin.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".