• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1458
  • Dodano: 2021-01-24 / 13:44
  • Komentarzy: 1

  Strażacy ochotnicy z OSP Lubsza ratowali psa pod którym załamał się lód

  Strażacy ochotnicy z OSP Lubsza ratowali psa pod którym załamał się lód

  (Fot. Archiwum)

  Pod psem spacerującym na zamarzniętym akwenie w powiecie brzeskim załamał się lód. Na pomoc ruszyli strażacy. Do tego zdarzenia doszło w miejscowości Lubicz.


  Dzisiejsze zdarzenie pokazuje, jak niewiele trzeba by pod nawet niewielkim ciężarem doszło do załamania się lodu. Konsekwencje takiego wypadku mogą być tragiczne. W niedzielę 24 stycznia w godzinach porannych strażacy z powiatu brzeskiego interweniowali w sprawie psa, pod którym załamał się lód na zamarzniętym akwenie.

  Zgłoszenie o tym, że czworonóg nie potrafi samodzielnie wydostać się na brzeg wpłynęło do służb ratunkowych w niedzielę 24 stycznia o godzinie 9.44. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży, w tym dwa wozy z JRG w Brzegu oraz strażaków ochotników z OSP Lubsza.

  Na szczęście akcja skończyła się powodzeniem. Strażacy przy użyciu specjalistycznych sań lodowych dostali się do pieska i wyciągnęli go bezpiecznie na brzeg. Zwierzę zostało przekazane zaniepokojonym właścicielom.

  Strażacy bezustannie apelują o powstrzymanie się od wchodzenia na zamarznięte akweny. Mimo ostrzeżeń służb ratunkowych, co roku pod lodem ginie kilkanaście osób. Czasami - w takich sytuacjach jak dzisiejsza - na posłuch czworonożnych przyjaciół mamy niewielki wpływ, mimo wszystko warto w takich sytuacjach nie spacerować z pupilami w pobliżu akwenów. Tym razem akcja zakończyła się szczęśliwie, jednak wielokrotnie dochodziło do sytuacji, kiedy właściciele chcąc pomóc zwierzętom sami potrzebowali pomocy.

  Najbliższe dni przewidują raczej dodatnie temperatury w dzień - stąd pokrywa lodu na akwenach będzie stopniowo maleć. W miejscach, gdzie jest jeszcze widoczna jest ona z pewnością bardzo cienka i nie nadaje się do wejścia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-01-24 15:47:34 [94.254.176.*] id:1607414  
  Król Forum: Napisał postów [1510], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Leśniczy prędzej by pomógł :) Jeden raz z dwururki i po sprawie.

  Nick:
  Treść: