• Wyświetleń: 1586
    • Dodano: 2021-01-18 / 08:29

Kolejne szybkie zwycięstwo Opolanek

UNI rozprawiło się w trzech setach z Olimpią Jawor

Kolejne zwycięstwo liderek 1 Ligi Kobiet! AZS UNI Opole w wyjazdowym spotkaniu z ostatnią w tabeli Olimpią Jawor nie pozostawiło złudzeń, kto jest faworytem do wygrania całej ligi.

Opolanki, tak jak w meczu otwierającym sezon na własnym parkiecie, bardzo dobrze weszły w spotkanie, szybko budując sobie kilkupunktową przewagę i kontrolując całkowicie przebieg pierwszego seta, ostatecznie wygrywając tę odsłonę do 16. Druga część gry była już bardziej wyrównana, gdyż gospodynie próbowały urwać choćby seta w tym spotkaniu, poprawiając swoją grę na rozegraniu. Lecz to było za mało na rozpędzone Opolanki, które pozwoliły rywalkom na zdobycie 21 oczek.

"Wilczyce z Opola" w jak się później okazało finałowym secie, nie bez problemów pokonały zawodniczki Olimpii 25:22, a w ostatecznym rezultacie 3:0. Dzięki temu zwycięstwu, podopieczne Nicoli Vettoriego umocniły się na pozycji lidera, a gospodynie tego spotkania nadal pozostają z jednym zdobytym punktem w całym sezonie.

2021-01-18 09:52:39 [217.173.195.*] id:1607167
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja