• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2174
  • Dodano: 2021-01-13 / 15:06
  • Komentarzy: 2

  Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

  (KPP Brzeg)

  Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. To karne skutki zachowania nieodpowiedzialnych kierowców. Niestety w wielu przypadkach nietrzeźwi są przyczyną niebezpiecznych i tragicznych w skutkach zdarzeń. W ostatnich dniach policjanci z Brzegu zatrzymali 3 kierowców pod wpływem alkoholu.

  Najmłodszy zatrzymanych kierowców wpadł tuż po tym jak spowodował kolizję na trasie między Lewinem Brzeskim, a Raskami. Z ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że 31-letni kierowca audi, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy opla i doprowadził do zderzenia. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Podczas dalszych czynności okazało się, że odpowiedzialny za stłuczkę kierowca nie posiadał w ogóle prawo jazdy. Natomiast urządzenie do badania stanu trzeźwości pokazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

  Drugi z kierowców wpadł w minioną niedzielę wieczorem. Policjanci z brzeskiej drogówki skontrolowali renault na jednej z dróg wylotowych z miasta. Powodem zatrzymania było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 30 km/h. Dalsze czynności pokazały, że 34-latek był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad pół promila alkoholu.

  Najstarszy z zatrzymanych, 54-letni kierowca opla, wpadł kilka dni temu wcześnie rano. Wówczas na ul. Krakusa w Brzegu funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość podróżujących. Mężczyzna w organizmie miał blisko promil alkoholu.

  Cała trójka musi się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-01-13 22:59:14 [188.123.205.*] id:1607036  
  ombre: Napisał postów [18865], status [VIP] Reputacja
  Milicja zajęta jest łapaniem ludzi bez maseczek o pijaki jeżdżą.

  Nick:
  Treść:
  2021-01-13 16:59:25 [94.254.184.*] id:1607025  
  JanuszB: Napisał postów [205], status [maniak] Reputacja
  Szkoda że tylko grozi do 2 lat A nie na pewno od 2 w górę. Pijanych kierowców trzeba eliminować. To potencjalni zabójcy.

  Nick:
  Treść: