• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1435
  • Dodano: 2021-01-19 / 13:15
  • Komentarzy: 0

  Politechnika Opolska: Sesja i obrona dyplomowa odbędzie się zdalnie

  Politechnika Opolska: Sesja i obrona dyplomowa odbędzie się zdalnie

  (Fot. Dżacheć)

  Wielkimi krokami zbliża się sesja egzaminacyjna. Tym razem już postanowiono, że na Politechnice Opolskiej studenci przejdą ją zdalnie. Podobnie będzie z obrona prac dyplomowych.


  W dniach 30 stycznia - 14 lutego na Politechnice Opolskiej zaplanowana jest sesja egzaminacyjna. Ze względu na wciąż wysoką liczbę zakażeń koronawirusem, sesja odbędzie się w formie zdalnej, tak samo jak obrony prac dyplomowych.

  - Sesja w formie zdalnej nie różni się niczym od tradycyjnego egzaminu. Jeżeli to egzamin ustny, to student musi mieć włączoną kamerę. Jeśli to jest egzamin pisemny, prowadzący może, ale nie musi poprosić o włączenie kamery przez studenta - informuje dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Politechniki Opolskiej.

  - W przypadku egzaminu ustnego, gdy połączenie internetowe będzie złej jakości lub zostanie przerwane, prowadzący może zmienić pytania. Natomiast, jeżeli pytania zadane podczas egzaminu wymagają dodatkowej, pisemnej odpowiedzi, to zadaniem studenta będzie przesłanie zdjęcia lub skanu do prowadzącego (e-mail musi zostać wysłany z indywidualnego konta studenta w uczelnianym systemie poczty elektronicznej i adresowany do skrzynki służbowej prowadzącego zaliczenie lub egzamin, w trakcie trwania zaliczenia lub egzaminu). Natomiast polecenia i zadania dotyczące egzaminu pisemnego zostaną umieszczone przez prowadzącego zaliczenie lub egzamin na platformie Moodle (lub w wyjątkowych przypadkach przesyłane uczelnianą pocztą elektroniczną). Po upływie przewidzianego czasu na rozwiązanie postawionych problemów studenci mają umieścić na platformie Moodle arkusze z rozwiązaniami lub przesłać zdjęcia lub skany arkuszy z rozwiązaniami uczelnianą pocztą elektroniczną (nie później niż 15 minut od wyznaczonego terminu zakończenia zaliczenia lub egzaminu - decyduje godzina umieszczenia rozwiązania na platformie Moodle lub pojawienia się maila w skrzynce odbiorczej prowadzącego) - czytamy w informacjach uczelnianych Politechniki Opolskiej.

  Sesja egzaminacyjna na politechnice została wyznaczona w terminie 30 stycznia- 14 lutego. W tym czasie część studentów podejdzie również do obron prac dyplomowych, które także będą odbywać się w formie zdalnej. - Mamy doświadczenia z zeszłego roku, kiedy to obrony w formie zdalnej zostały bardzo dobrze przeprowadzone. Odbyło się kilka obron w formie tradycyjnej, na życzenie studenta, za zgodą dziekana. Takie rozwiązanie jest możliwe w przypadku, gdy np. student nie dysponuje w domu odpowiednią jakością łącza internetowego.
  Ale to nie są obrony do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, czyli, że wszyscy są w jednym pomieszczeniu. W tym przypadku udostępniamy pomieszczenia na uczelni, każdy jest w osobnym pomieszczeniu, obrona odbywa się online - tłumaczy dr Anida Stanik-Besler.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".