• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3101
  • Dodano: 2021-01-14 / 11:05
  • Komentarzy: 1

  Miasto czeka na decyzje środowiskowe odnośnie magazynowania odpadów medycznych

  Miasto czeka na decyzje środowiskowe odnośnie magazynowania odpadów medycznych
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Miasto uspokaja zaniepokojonych mieszkańców ulicy Górnej i okolic. Nie będzie spalania odpadów medycznych w tym miejscu. Bardzo możliwe, że będą one jednak tam składowane.


  Mieszkańcy Kolonii Gosławickiej, a przede wszystkim ulicy Górnej są zaniepokojeni obrotem spraw związanych z miejscem po zamkniętej spalarni odpadów. W miejscu niedziałającej już Spalarni Niebezpiecznych Odpadów Medycznych może powstać ich składowisko. Tuż obok Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Na stronie Urzędu Miasta Opola pojawiają się kolejne zawiadomienia prezydenta miasta Opola w tej sprawie.

  Na wniosek Inwestora REMONDIS MEDISON Sp. z o.o prowadzone jest postępowanie w zakresie wydania decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia polegającego na przebudowie istniejących pomieszczeń magazynowo-warsztatowych na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu na pomieszczenia służące do magazynowania odpadów medycznych i weterynaryjnych.

  - Po zasięgnięciu opinii Regionalnego Dyrektora Ochronny Środowiska w Opolu, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Opolu oraz Dyrektora Zarządu Zlewni Wód Polskich w Opolu, Prezydent Miasta Opola nałożył na inwestora obowiązek przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko ww. przedsięwzięcia oraz ustalił zakres raportu o odziaływaniu na środowisko - tłumaczy Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

  - Inwestor złożył w Urzędzie Miasta Opola raport jednakże nie jest on kompletny. Inwestor został wezwany do uzupełnienia raportu w zakresie merytorycznym i formalnym. Po uzupełnieniu raportu zostanie on przesłany do uzgodnień do Regionalnego Dyrektora Ochronny Środowiska w Opolu, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Opolu oraz Dyrektora Zarządu Zlewni Wód Polskich w Opolu - słyszymy dalej.

  Ponadto zostanie uruchomiona procedura udziału społeczeństwa w ramach której Prezydent Miasta Opola obwieszczeniem zamieszczonym m.in. na tablicach ogłoszeń oraz w Biuletynie informacji publicznej poinformuje społeczeństwo m.in. o prowadzonym postępowaniu, możliwości zapoznania z dokumentami oraz sposobie i miejscu składania uwag i wniosków, wskazując jednocześnie 30-dniowy termin ich składania.

  Po uzyskaniu uzgodnień ww. organów oraz zakończeniu procedury udziału społeczeństwa zostanie wydania decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedmiotowego przedsięwzięcia.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-01-14 21:38:57 [185.117.85.*] id:1607068  
  jarekzopola: Napisał postów [1112], status [stały bywalec] Reputacja
  reka, noga, mozg na scianie ot ci bedzie skladowanie :DDDD

  Nick:
  Treść: