• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 958
  • Dodano: 2021-05-05 / 15:53
  • Komentarzy: 0

  Ogień na poddaszu w budynku jednorodzinnym. Akcja strażaków w Kędzierzynie-Koźlu

  Ogień na poddaszu w budynku jednorodzinnym. Akcja strażaków w Kędzierzynie-Koźlu
   <i>(Fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle)</i>

  (Fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle)

  Cztery zastępy straży pożarnej gasiły ogień, który pojawił się na poddaszu budynku jednorodzinnego w Kędzierzynie-Koźlu. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.


  We wtorek 4 maja, kilkanaście minut po godzinie 15.00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu odebrał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Bocznej w Kędzierzynie-Koźlu. Osoba mieszkająca w budynku, opuściła go przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

  Na miejsce skierowano zastęp z OSP Sławięcice oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 PSP w Kędzierzynie-Koźlu. - Przybyli na miejsce strażacy zastali na miejscu rozwinięty pożar użytkowego poddasza budynku mieszkalnego. Ratownicy podali jeden prąd wody w natarciu z zewnątrz tłumiąc tym samym pożar, a następnie weszli do środka obiektu w celu zlokalizowania źródła pożaru i przeszukania go pod kątem obecności osób poszkodowanych - informuje KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu.

  W budynku nie znaleziono osób poszkodowanych. Dokonano pomiarów temperatury elementów konstrukcyjnych dachu, ścian i sufitu. Strażacy usunęli spalone elementy wyposażenia obiektu na zewnątrz budynku, a następnie przewietrzyli obiekt. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Działania zakończyły się o godzinie 16:55.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".