• Wyświetleń: 247
  • Dodano: 2020-12-27 / 12:59
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Kije narciarskie dopasowane do Twojego wzrostu - jak dobrać?

  Kije narciarskie dopasowane do Twojego wzrostu - jak dobrać?

  Początkujący narciarze często nie wiedzą jak dobrać do swoich potrzeb poszczególne elementy wyposażenia. Sporty zimowe wymagają od nas dobrze dopasowanego sprzętu, by ten był w stanie dobrze spełniać swoją rolę. Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z elementów wyposażenia, jakim są kije narciarskie i podpowiemy jak dobrać je do wzrostu i potrzeb użytkownika.

  Rozmiar kijków dopasowany do wzrostu użytkownika


  Długość, jaką będą miały nasze kije narciarskie to w zasadzie najważniejszy czynnik, jakim musimy kierować się przy zakupie. Wybór materiału, koloru czy rodzaju uchwytu to już drobna sprawa, która zależy od osobistych preferencji. Istnieje kilka możliwości poznania długości, jaką powinny mieć nasze kije narciarskie, poniżej przytoczymy dwie najłatwiejsze, które z pewnością nie zawiodą osób początkujących i będą łatwe do zapamiętania.


  Pierwszą metodę wykonujemy jeżeli mamy możliwość stacjonarnego przymierzenia kijków do siebie. Kij należy złapać "do góry nogami" czyli chwytem w dół, umieszczając dłoń bezpośrednio nad talerzykiem (osłonką standardowo znajdującą się nad dolną częścią kijka, chroniącą przed jego zapadaniem się w śniegu). Stoimy prosto, kijek trzymamy równolegle do podłoża, lekko opierając go na rączce. Jeżeli kijek jest w odpowiednim dla nas rozmiarze, to nasz łokieć powinien być wygięty równo pod kątem 90 stopni. Większy kąt oznacza, że kijek jest dla nas za krótki, a mniejszy że jest za długi.


  Druga metoda sprawdzi się zarówno przy wyborze stacjonarnym, jak i tym przez internet. Jest ona bardzo prosta, polega bowiem na tym, że od naszego wzrostu odejmujemy 50 cm. Jako, że kije narciarskie występują w długościach co 5 cm to otrzymany wynik zaokrąglamy do górnej piątki, np. przy wzroście 172 cm powinniśmy wybrać kijki w rozmiarze 125 cm.


  Wybierając kije narciarskie damskie lub kije narciarskie męskie głównie możemy zauważyć różnicę w wadze takich produktów i zakresie rozmiarów. Warto jednak stawiać na model dopasowany do indywidualnej anatomii, gdyż kije narciarskie damskie często wyposażane są w chwyty ukształtowane z myślą o drobniejszych dłoniach i są wygodniejsze w trzymaniu przez kobiety.  Z jakiego materiału kije narciarskie wybrać?


  Na rynku obecnie możemy spotkać głównie dwa materiały, z jakich wykonywane są kije narciarskie.


  Aluminium to opcja tańsza, sprawdzająca się u szerokiego grona użytkowników i bardzo łatwo dostępna. Kije narciarskie wykonane z tego materiału będą bardzo wytrzymałe, lekkie, a także wygodne w używaniu u narciarzy zjazdowych. Aluminium jest jednak sztywne, dlatego wielu bardziej zaawansowanych narciarzy, którzy na stoku spędzają wiele godzin wybiera kije narciarskie z innego materiału.


  Włókno węglowe to drugi wybór, na który stawiają osoby o wyższym stopniu zaawansowania i takie, które ponad wszystko cenią sobie wygodę. Gdy na stoku spędzamy dużo czasu i bardzo często się podpieramy nasze nadgarstki mogą odczuwać ból związany z mało elastycznymi kijkami. Dlatego właśnie powstały modele z włókna węglowego, które są znacznie bardziej elastyczne i lepiej tłumią wszelkie nieprzyjemności, które mogą oddziaływać na stawy użytkownika. Główną wadą tych kijków jest ich cena, która zazwyczaj jest przynajmniej dwa razy wyższa od odpowiednika danego modelu wykonanego z aluminium.  Gdzie kupić kije narciarskie?


  Warszawa to miasto, w którym można znaleźć dwa sklepy SnowShop specjalizujące się w sportach zimowych. Na Bemowie SnowShop znajdziesz przy ulicy Wrocławskiej 25, a na Pradze kije narciarskie Warszawa kupisz w sklepie mieszczącym się przy Ostrobramskiej 38b. Kije narciarskie Gdańsk również możesz nabyć u tego zaufanego sprzedawcy - wystarczy, że wybierzesz się do galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. Osoby, które doskonale wiedzą jaki rozmiar jest dla nich najlepszy mogą kupić kije narciarskie przez internet wybierając stronę snowshop.pl, na której znajdą szeroką ofertę produktów renomowanych marek.  Kupując nowe kije narciarskie musimy przede wszystkim zwracać uwagę na ich rozmiar. Jeżeli kije nie będą do nas dobrze dopasowane, nie będą w stanie spełniać właściwie swojej roli i spowodują dyskomfort. Wybierz odpowiedni sklep narciarski, by mieć pewność, że kupisz kije narciarskie w pełni dopasowane do Twoich potrzeb.  Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na ->SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:


  Sklepy stacjonarne:


  Warszawa, ul. Wrocławska 25


  Warszawa, ul. Ostrobramska 38b


  Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211


  Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl
  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".