• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4069
  • Dodano: 2020-12-29 / 18:19
  • Komentarzy: 2

  Wiosną do opolskiego zoo wprowadzą się lwy i tygrysy. Wybieg jest prawie gotowy

  Wiosną do opolskiego zoo wprowadzą się lwy i tygrysy. Wybieg jest prawie gotowy

  (Fot. Arkadiusz Wiśniewski/Facebook)

  Długo wyczekiwany wybieg dla lwów i tygrysów jest już prawie gotowy. Jak informuje prezydent miasta, Arkadiusz Wiśniewski - zwierzęta wprowadzą się do opolskiego zoo na wiosnę przyszłego roku.

  Król zwierząt oraz tygrysy już niebawem zagoszczą w Opolskim Zoo. Trwają prace wykończeniowe długo wyczekiwanego schronienia i wybiegu dla tych zwierząt.

  - Powoli kończy się już budowa nowych domów dla lwów i tygrysów, które wiosną zawitają do opolskiego ogrodu zoologicznego. Wygląda to naprawdę fantastycznie i gwarantuje najwyższy poziom opieki nad tymi ginącymi gatunkami. Czekamy zatem na nowych obywateli Opola i oczywiście na wiosnę - pisze Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola na Facebooku.

  Prace przygotowawcze do budowy pawilonu dla lwów i tygrysów rozpoczęto jeszcze w 2012 roku, niestety budowy nie dokończono ze względu na brak funduszy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to dzikie zwierzęta pojawią się na wybiegu już wiosną 2021 roku. Będą to tygrysy syberyjskie i lwy afrykańskie. Właściciele zoo podkreślają, że są to gatunki, które tworzą stada i mają ambicje je rozmnażać. Z pewnością na wybiegu zobaczymy jednego lwiego samca i być może kilka samic.

  Warto podkreślić, że opolskie zoo długi czas funkcjonowało bez króla zwierząt. Przypomnijmy, że niektórzy Opolanie pamiętają jeszcze te zwierzęta, kiedy zasiedlały opolskie zoo. Było to w latach 90-tych, lecz niestety lwia para - Ryksa i Zulus - nie przeżyła powodzi tysiąclecia w 1997 roku, która dotknęła w wielkim stopniu całą wyspę Bolko. Lwia para była ogromną stratą dla opolskiego zoo, warto dodać, że na rok przed powodzią zdechł słoń, który przez lata był bardzo chętnie odwiedzany w zoo przez Opolan. Teraz wybieg po nim przejęły goryle.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-30 08:57:59 [46.204.3.*] id:1606483  
  arta26: Napisał postów [1459], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Czekam na informacje: wejście tylko dla zaszczepionych.

  Nick:
  Treść:
  2020-12-29 19:56:47 [83.10.169.*] id:1606475  
  Gaz: Napisał postów [4565], status [VIP] Reputacja
  Na tego trola Tuska z brukselki,tyż macie wybieg i klatke,za moje pieniadze z OFE ??
  [-3]

  Nick:
  Treść: