• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1638
  • Dodano: 2021-01-04 / 17:07
  • Komentarzy: 0

  6 stycznia po raz 29. odbędzie się Opłatek Ludzi Sportu Opolszczyzny. Forma lekko zmieniona

  6 stycznia po raz 29. odbędzie się Opłatek Ludzi Sportu Opolszczyzny. Forma lekko zmieniona

  (Fot. Dżacheć)

  Organizatorzy corocznego opłatka dla sportowców nie chcą rezygnować z przeprowadzenia wydarzenia dla opolskich zawodników, działaczy sportowych i kibiców. 6 stycznia po raz 29. odbędzie się Opłatek Ludzi Sportu Opolszczyzny.


  Sportowcy, kluby sportowe i trenerzy jak co roku będą łamać się opłatkiem przy akompaniamencie kolęd, jednak wyjątkowo nie w kościele w Opolu-Szczepanowicach. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa i zakaz organizacji takich uroczystości, zmieni się miejsce spotkania środowiska sportowego. Sportowy opłatek zostanie zorganizowany w opolskiej katedrze.

  Wigilijne spotkania i tradycja łamania się opłatkiem już od wielu lat wychodzi poza stół rodzinny. Ponieważ podczas wieczerzy wigilijnej spędzamy czas głównie wśród rodziny i najbliższych, spotkania z przyjaciółmi, znajomymi i spotkania środowisk o wspólnych zainteresowaniach cieszą się dużą popularnością.

  Na to spotkanie liczyło wiele osób z opolskich środowisk sportowych. - W tym dniu nie ma podziałów i zaciera się też granica wieku. Każdy z nas jest tutaj bo ma swój cel, pasję, plany na nadchodzący sezon i to takie fajne, że możemy poza wszelkimi podziałami spędzić te kilka chwil razem - mówi jeden z opolskich biegaczy.

  - Jednym z powodów tej zmiany jest fakt, że pomysłodawca tej inicjatywy ksiądz prałat Zygmunt Lubieniecki, przeniósł się na zasłużoną emeryturę właśnie w okolice katedry - tłumaczy w rozmowie z Radiem Opole ksiądz Jerzy Kostorz.

  Uroczystości w opolskiej katedrze rozpoczną się w środę 6 stycznia o godzinie 17.15 mszą świętą w intencji ludzi sportu oraz za tych, którzy odeszli w minionym roku ze sportowej rodziny.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".