• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2357
  • Dodano: 2020-12-29 / 08:07
  • Komentarzy: 2

  Dość pływania i ślizgawek dla amatorów. Infrastruktura sportowa MOSIR tylko dla zawodowców

  Dość pływania i ślizgawek dla amatorów. Infrastruktura sportowa MOSIR tylko dla zawodowców

  (Fot. Archiwum)

  Nowe rozporządzenie ustanawiające trzytygodniowy okres kwarantanny narodowej sprawiło, że sportowcy amatorzy i osoby chcący poprawić swoją kondycję fizyczną nie mogą skorzystać z miejskich obiektów sportowych.


  Wszystkie miejskie obiekty sportowe zostały zamknięte dla sportu rekreacyjnego. Z infrastruktury sportowej mogą skorzystać jedynie Ci, którzy uprawiają sport zawodowo.

  - Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii informujemy, że obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu są dostępne wyłącznie dla uprawiania sportu zawodowego - poinformował na swojej stronie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu.

  Dotychczas z krytych pływalni w Opolu mogły skorzystać jedynie osoby, które zapisały się na płatne zajęcia w szkółce pływackiej, która miała umowę z MOSiR. Takich szkółek na terenie Opola funkcjonowało kilka, a zrzeszonych sportowców - pływaków przybywało z dnia na dzień. Bez problemu do tej pory można było korzystać ze ślizgawki na Toropolu (MOSiR wprowadził ograniczenie najpierw do 100 osób na tafli, później do 50).

  Korzystanie z obiektów w ramach sportu zawodowego jest możliwe za okazaniem odpowiedniego dokumentu, wszelkie szczegółowe informacje są dostępne u kierowników poszczególnych obiektów. Zamknięcie obiektów sportowych, szczególnie w okresie ferii zimowych utrudnia spędzenie tego czasu aktywnie wśród młodzieży szkolnej, która od długiego czasu spędza dni przed komputerami.

  W rozmowie z Radiem Opole rzeczniczka MOSIR podkreślała, że nie przewiduje się od tej zasady żadnych ustępstw ani alternatywnych rozwiązań.

  Wiadomo już, że nie odbędzie się również akcja "Biała Zima 2021", która miała rozpocząć się na początku przyszłego roku.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-31 10:55:00 [31.60.59.*] id:1606519  
  Polpha: Napisał postów [8182], status [VIP] Reputacja
  to teraz mogę spokojnie pójść popływać bez tej amatorszczyzny

  Nick:
  Treść:
  2020-12-29 13:22:33 [37.248.210.*] id:1606460  
  wojtasoks: Napisał postów [5071], status [VIP] Reputacja
  Smutne.

  Nick:
  Treść: