• Wyświetleń: 660
  • Dodano: 2020-12-27 / 12:17
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Urzędy Skarbowe w Opolu. Jak najszybciej załatwić sprawę w urzędzie?

  Urzędy Skarbowe w Opolu. Jak najszybciej załatwić sprawę w urzędzie?
  Wizyta w Urzędzie Skarbowym bardzo często kojarzy nam się z długimi kolejkami oraz atmosferą, która nie wróży nic dobrego. Te czasy na całe szczęście są już historią i już od kilku lat Urząd Skarbowy nie tylko poprawia swój wizerunek w oczach petentów, ale również umożliwia załatwianie spraw bez konieczności udawania się do placówki. W jaki sposób najlepiej i najszybciej załatwić sprawę w Urzędzie Skarbowym?

  Wpływ rozwoju technologii na działania Urzędu Skarbowego


  Z całą pewnością na przyspieszenie pracy Urzędu Skarbowego miał wpływ rozwój branży IT. To właśnie dzięki nowym technologiom będziemy mogli załatwiać wszystkie potrzebne sprawy bez wychodzenia z domu. Od kilku lat Urząd Skarbowy pozwala na załatwianie większości spraw za pomocą połączeń telefonicznych oraz składanie wniosków online. Dzięki temu oszczędzamy bardzo dużo czasu, gdyż filie Urzędu Skarbowego mieszczą się zazwyczaj w centrum dużego miasta. Jeżeli mieszkamy w małej miejscowości, podróż do niego może być nie lada wyzwaniem.


  Rozwiązania zdalne są również bardzo przydatne dla osób niepełnosprawnych oraz starszych. Dzięki temu nie muszą one fatygować się fizycznie do placówki Urzędu Skarbowego, tylko mogą załatwić naglącą sprawę za pomocą Internetu lub telefonu. Warto również wspomnieć o tym, że sprawy online są analizowane przez urzędników również szybko, co sprawy załatwiane za pomocą tradycyjnej wizyty w oddziale. Nie należy zatem obawiać się potencjalnych opóźnień, które mogą być wywołane nieporozumieniami na linii petent-urzędnik. Wraz z rozwojem technologii udało się zrealizować odpowiednie procedury, które znacznie przyspieszają pracę Urzędu Skarbowego.


  Urzędy Skarbowe w Opolu


  W samym Opolu znajdują się dwa oddziały Urzędu Skarbowego. Jest to ukłon skierowany w stronę mieszkańców, ponieważ dwa oddziały w zupełności wystarczą na obsłużenie wszystkich petentów w rozsądnym czasie. W każdym z tych urzędów możemy złożyć wszelakie potrzebne wnioski, które będą nam niezbędne do składania późniejszych deklaracji podatkowych. Spis wszystkich oddziałów US w Opolu znajduje się w tym miejscu: https://urzadskarbowy.eu/spis-urzedow/opolskie/opole/.


  Składanie deklaracji podatkowej przez program Epit


  Wraz z nowym rokiem każdy pełnoletni obywatel ma obowiązek złożenia deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym. Jeszcze kilkanaście lat temu było to możliwe tylko i wyłącznie za pomocą fizycznej wizyty w urzędzie. Z racji narastającej się pracy, Urząd Skarbowy postanowił wdrożyć kilka usprawnień. Jednym z nich jest program Epit https://urzadskarbowy.eu/twoj-e-pit/, który pozwala na złożenie deklaracji podatkowej wprost z poziomu naszego komputera. Dzięki temu w ciągu kilkunastu minut możemy rozliczyć się ze swoich dochodów za rok poprzedni bez konieczności odwiedzania placówki oddziału. Jest to o tyle wygodne, że możemy to wykonać w dowolnym miejscu o dowolnym czasie. Zaletą składania deklaracji podatkowych online jest również to, że potencjalny zwrot dostaje się zazwyczaj szybciej niż w przypadku składania deklaracji drogą standardową.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".