• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 975
  • Dodano: 2020-12-28 / 15:37
  • Komentarzy: 0

  Zatrzymany za liczne włamania i kradzieże

  Zatrzymany za liczne włamania i kradzieże

  (KPP Namysłów)

  Namysłowscy kryminalni zatrzymali 24-latka podejrzanego o włamania i kradzieże. Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni miał włamywać się do altan i piwnic skąd kradł elektronarzędzia. Straty jakie oszacowali pokrzywdzeni przekraczają 15 tysięcy złotych.

  Pełne ręce roboty mieli namysłowscy kryminalni podczas wigilii i świąt. W wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 24-latka podejrzanego o liczne włamania i kradzieże.

  Przez ostatnie tygodnie, namysłowscy funkcjonariusze byli informowani o zdarzeniach dotyczących włamań do ogrodowych altan i piwnic. Z pomieszczeń włamywacz zabierał głównie elektronarzędzia takie jak wiertarki, pompy spalinowe, kosiarki, szlifierki, piły elektryczne a także sprzęt do uprawiania sportów zimowych. Łączna wartość skradzionego mienia przekraczała 15 tysięcy złotych.

  Analiza wszystkich zgłoszeń, zebranych śladów i dowodów oraz przeprowadzone czynności operacyjne pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie podejrzanego. Według ustaleń, zatrzymany 24-latek, w godzinach nocnych włamywał się do ogrodowych altan i piwnic na terenie Namysłowa, gdzie dokonywał kradzieży. Mężczyzna usłyszał 19 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał i złożył obszerne wyjaśnienia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  Śledczy nadal wyjaśniają okoliczności wszystkich zgłoszeń, odzyskali już dużą część skradzionego sprzętu. Do sprawy został już zatrzymany kolejny mężczyzna. 23-latek miał pomagać w sprzedaży skradzionego sprzętu. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".