• Wyświetleń: 1441
  • Dodano: 2020-12-20 / 12:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Siedmioosobowy samochód rodzinny - sprawdzamy modele Forda

  Samochody 7-osobowe zyskują coraz większa popularność. Auta do niedawna nieco egzotyczne, dostępne dla niewielu, dziś wychodzą poza sferę elitarną, coraz częściej pojawiając się na ulicach polskich miast. Samochód to bardzo ważny i pomocny element życia rodzinny - zwłaszcza jeśli w jej skład wchodzą również dzieci i czworonożni przyjaciele. Czego oczekujemy od rodzinnego auta? Na jakie modele warto zwrócić uwagę? Co w tym temacie do powiedzenia ma Ford?

  Poruszanie się po europejskich drogach i bezdrożach bywa dla większych rodzin niełatwym doświadczeniem. Rodziny o składzie osobowym większym niż minimalne dwa plus jeden narzekają zwykle na brak komfortu i przestrzeni, tak niezbędnych, by podróż mogła odbywać się w komforcie i bezpieczeństwie. A przecież standardowe wypady na zakupy czy weekendowe wyjazdy to nie wszystko. Wyjazd na wakacje, gdy towarzyszy nam dwójka czy trójka pociech, może być prawdziwym utrapieniem, kiedy auto nie oferuje nam wystarczającej przestrzeni i udogodnień.


  Samochody 7-osobowe to kategoria coraz bardziej popularna na rynku motoryzacyjnym. Klient dostaje dziś do wyboru szeroką gamę pojazdów atrakcyjnych wizualnie, nowoczesnych, pakownych i bezpiecznych. Dostępne na rynku SUV-y oraz minivany zaskakują rozwiązaniami, które jeszcze wczoraj funkcjonowały jedynie w sferze prognoz na przyszłość (można by w tej chwili powiedzieć, iż "przyszłość jest teraz").


  Samochód rodzinny i 7 osób na pokładzie


  Czy zakup samochodu rodzinnego zawsze wiąże się z wielkim wyrzeczeniem? Czy inwestycja w tego typu auto musi stawiać nas wobec wyboru: wygoda i pakowność kontra dynamika i emocje płynące z jazdy? I ostatnia kwestia - czy decyzja o kupnie 7-osobowego, w pełni użytecznego samochodu przekreśla nasze marzenia o posiadaniu zachwycającego auta o zachwycającym designie? Odpowiedź na każde z powyższych pytań brzmi tak samo: NIE.


  Wszyscy pamiętamy czasy, kiedy użyteczność stanowiła opozycję dla atrakcyjności, jednak one dawno już minęły. Nowoczesne auto XXI wieku ma być bezpieczne, ekonomiczne, pakowne, a przy tym atrakcyjne wizualnie. Ze względu na poprawę sytuacji ekonomicznej, klienci mogą sobie dziś pozwolić na nieco więcej i coraz chętniej z tego korzystają. Tymczasem producenci, chcąc zachować swoją pozycję rynkową, zmotywowani są do wielu wysiłków, by przyciągnąć uwagę nowych konsumentów. Obserwacja wyścigu, jaki ma obecnie miejsce wśród producentów samochodów, jest fascynująca. My skupimy się na jednym z nich - gigancie, legendzie, tytanie - sprawdźmy, co w temacie samochodów rodzinnych ma do powiedzenia Ford.


  Ford dla rodziny


  Zgodnie z ideologią producenta, jego samochody mają łączyć komfort, bezpieczeństwo, użyteczność i nowoczesny design, nie nadwyrężając przy tym domowego budżetu. Jest to wizja zarysowana poniekąd jeszcze przed stoma laty przez Henry'ego Forda, który pragnął, by na jego samochód stać było każdą osobę pracującą w należącej do niego fabryce. Wróćmy jednak do XXI wieku. Ford stawia na nowoczesne technologie, ekonomię i ekologię. Ten ostatni element od kilku lat wydaje się dominować w narracji samochodowej, toteż klient dostaje silniki o niskiej emisji CO2. W kwestii ekonomii też jest nieźle. Po tym może nieco przydługim wstępie, możemy przyjrzeć się trzem modelom rodzinnych samochodów Forda.


  Ford C-MAX - nigdy nie było wygodniej


  Siedmioosobowy Ford Grand C-MAX to niemal esencja rodzinnego auta. Model ten stanowi udane połączenie efektownego designu i funkcjonalności wymaganej w przypadku pojazdów tej kategorii. Jest to zatem samochód pakowny, wygodny, a przy tym dobrze wyglądający. Czego chcieć więcej?


  Warto zwrócić uwagę na drugi rząd siedzeń, w którym wykorzystano system polegający na elastycznej konfiguracji foteli. Pozwala on na taką aranżację miejsca, by podróż była maksymalnie komfortowa. Kolejnym rozwiązaniem znacząco wpływającym na wygodę i użyteczność są drzwi przesuwne ułatwiające wsiadanie, wysiadanie i załadunek zakupów, które nie zmieściły się do bagażnika. Pozostając na moment przy tej ostatniej kwestii, nie wypada nie wspomnieć o elektrycznym, zamykanym i otwieranym bezdotykowo bagażniku. Jak bardzo ułatwia on życie, wie każdy ten, kto nieraz stracił wszystkie nerwy, wywracając kieszenie na drugą stronę w poszukiwaniu kluczy, kiedy wokół piętrzyły się stosy pakunków, a na rękach płakało dziecko.


  Nie może być rozmowy o samochodach rodzinnych bez poruszenia kwestii bezpieczeństwa. Czy zatem C-MAX to samochód bezpieczny? Odpowiedź jest tylko jedna - twierdząca. Omawiany model wyposażony został między innymi w elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC), supernowoczesne systemy kontroli nad hamowaniem, a nadwozie wykonano z niezwykle wytrzymałej stali. O bezpieczeństwie korzystania z Forda C-MAX najlepiej świadczy jednak nagroda Euro NCAP Advanced przyznana w dziedzinie innowacji.


  Ford Galaxy - zaaranżuj wnętrze


  Siedmioosobowy Galaxy to elegancki, przestronny i wygodny model rodzinny. Podobnie jak w przypadku C-MAX, tak i tutaj aranżować można wnętrze pojazdu. Pomaga w tym system Easy Fold, dzięki któremu możemy dosłownie złożyć cały drugi, korzystając z jednego wygodnie umiejscowionego przycisku. Kolejną użyteczną funkcją jest Easy Power Fold pozwalająca na automatyczne klapnięcie foteli w trzecim rzędzie. Użytkownicy chwalą zastosowanie przez Forda panoramicznego szklanego dachu, dzięki któremu do wnętrza dostaje się o wiele więcej światła słonecznego niż w przypadku tradycyjnego zestawu okien. Inteligentny napęd na wszystkie cztery koła (AWD), natychmiastowo reagujące na nagłe zmiany nawierzchni, to gwarancja doskonałej przyczepności i kontroli nad samochodem. Jest to rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i płynność jazdy.


  Ford Tourneo Connect - ten największy w rodzinie


  Najnowszy Forda Tourneo Connect to największy samochód tego zestawienia - ze względu na to, jest on doskonałą propozycją dla większych rodzin lub osób, które szczególnie cenią sobie wielkie pojazdy. Jest to auto wyjątkowo pakowne. Dość powiedzieć, że lekka aranżacja wnętrza potrafi zamienić ten rodzinny samochód w niewielkiego dostawczaka. Bagażnik w wersji 7-osobowej to aż 322 l. przy rozłożonych i 2620 l. przy złożonych siedzeniach. Ford jest producentem, który śmiało, choć z wyczuciem implementuje w swoje modele najnowsze osiągnięcia technologiczne. Nie inaczej jest w przypadku Tourneo Connect, który wzmocniony został o zaktualizowaną wersję systemu SYNC 3. Jak to działa? Mówiąc wprost (i może nieco na wyrost), zamienia on kabinę kierowcy w kokpit pojazdu kosmicznego. Możliwa jest nawigacja za pomocą głosu (po polsku), a wszelkie multimedia i inne użyteczne funkcje dostępne są "na jedno kliknięcie" lub komendę werbalną.


  Kupując samochód, nawet ten wyjątkowo luksusowy, nie chcemy nadto do niego dokładać. Ma być w bezawaryjnie, niskoemisyjnie i niskokosztowo. Jak to wygląda w przypadku rodzinnego Tourneo Connect? Ekonomii użytkowania sprzyja w tym przypadku system Ford EcoMode, który samodzielnie ocenia styl prowadzenia samochodu przez kierowcę oraz uwzględnia jego nawyki, dostosowując do nich jazdę. Czynniki, które wpływają na tę ocenę to: zmiany biegów, prędkość, skłonność do wyprzedzania, hamowanie, a nawet wybieranie krótszych i dłuższych tras oraz ich liczba. Zebrawszy powyższe czynniki, system jest w stanie wydać odpowiedni werdykt, a następnie zasugerować kierowcy, co robić, by zmniejszyć zużycie paliwa. Chciałoby się powiedzieć, że o taką motoryzację XXI wieku walczyliśmy.


  Więcej na temat rodzinnych samochód Forda dowiesz się, odwiedzając oficjalną stronę producenta: https://www.ford.pl/osobowe/rodzinne.


  Legenda na 4 kółkach


  Trzy 7-osobowe, rodzinne samochody i jeden producent. Jaki wniosek możemy wyciągnąć z powyższego krótkiego zestawienia. Przede wszystkim fakt, że Ford skutecznie i systematycznie rozwija swoją ofertę zarówno pod kątem nowoczesnych technologii, jak i dostępności dla masowego odbiorcy. Nie ma tutaj przesady w żadną ze stron - jest za to bezpieczeństwo i wygoda. Nowe samochody rodzinne nastawione są przede wszystkim na wygodę, bezpieczeństwo i przyjemność wynikającą z prowadzenia solidnego pojazdu. Tylko tyle i aż tyle pozwala Fordowi utrzymać status legendy czterech kółek.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".