• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1390
  • Dodano: 2020-12-23 / 23:28
  • Komentarzy: 0

  Żołnierze na misjach też świętują. Dzięki logistykom ich święta będą tradycyjnie smaczne

  Żołnierze na misjach też świętują. Dzięki logistykom ich święta będą tradycyjnie smaczne
   <i>(Fot. 10blog)</i>

  (Fot. 10blog)

  Do żołnierzy na misjach trafiły już świeże wędliny, a w tym polędwica, szynka oraz kilka rodzajów kiełbas. Dodatkowo przesłano ponad 800 kilogramów innej żywności m.in. kapustę kiszoną i ogórki, suszone owoce, grzyby, krokiety, pierogi i uszka, a także solidną porcję słodyczy.


  O to, aby na świątecznych stołach w Polskich Kontyngentach Wojskowych niczego nie zabrakło, zadbali żołnierze z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy rozłąka z najbliższymi jest wyjątkowo mocno odczuwalna. To również trudny okres dla żołnierzy, którzy wykonują swoje zadania na misjach poza granicami kraju. Jednym ze sposobów na walkę z tęsknotą jest wspólne przygotowanie świąt. Ubierana jest choinka, przygotowywane są także tradycyjne polskie potrawy. Nie byłoby to jednak możliwe bez zaopatrzenia kontyngentu w dekoracje świąteczne oraz polskie produkty żywnościowe. Tym zajęli się już żołnierze z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, którzy w dniu 17 grudnia przekazali transportem lotniczym pierwszą część zamówionego na misje mienia.

  Na pokładzie samolotu transportowego Hercules C-130 do Włoch i Rumunii trafiły już świeże wędliny, a w tym polędwica, boczek, ogonówka, szynka oraz kilka rodzajów kiełbas. Dodatkowo przesłano ponad 800 kilogramów innej żywności m.in. kapustę kiszoną i ogórki, suszone owoce, grzyby, krokiety, pierogi i uszka, a także solidną porcję słodyczy. Za odpowiednią ilość i jakość produktów odpowiadali żołnierze Służby Żywnościowej, a za przygotowanie dokumentacji celno - skarbowej oraz prawidłowe zabezpieczenie mienia na czas transportu żołnierze Sekcji Mobilnego Modułu Przeładunkowego. Tradycyjnie do Polskich Kontyngentów Wojskowych przesłano również kartki świąteczne przygotowane przez uczniów ze szkół w Opolu, Wodzisławia Śląskiego i Końskich.

  Przygotowane jest już także cargo z żywnością dla żołnierzy służących w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie, który najbliższym transportem odleci do bazy Bagram.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".