• Wyświetleń: 1264
    • Dodano: 2020-12-20 / 12:11

Koszykarski thriller w Kołobrzegu!

Opolanie potrzebowali aż dwóch dogrywek do zwycięstwa

Cóż to było za emocjonujące spotkanie! Zawodnicy Weegree AZS Politechnika Opolska zwyciężyli 95 do 89 z Kotwicą Kołobrzeg, lecz by cieszyć się z kolejne victorii, potrzebowali aż dwóch dogrywek.

Ale po kolei. W pierwszej kwarcie Opolanie byli wyraźnie lepsi od swoich rywali. Podopieczni Rafała Knapa mimo, że dużo nie rzucali to jednak byli skuteczniejsi w swoich poczynaniach, przez co prowadzili po pierwszych 10 minutach 13:18. Ta skuteczność nieco spadła w drugiej części gry, lecz obfitowała mimo wszystko w dużą ilość trafień po obu stronach. Do przerwy jednak to Weegree nadal prowadziło 5 punktami.

Po zmianie stron go gospodarze starali się bardziej przejąć inicjatywę, wiedząc że strata do gości nie jest duża. Próbowali przede wszystkim rzutów za 3 punkty, co przyniosło im w ostatecznym rozrachunku tej kwarty dwupunktową wygraną, lecz w ogólnym nadal przegrywali. Jednakże, udało im się doprowadzić do remisu w ostatniej części meczu i po 40 minutach było po 75.

Wtedy przebudzili się goście, którzy łatwo wypracowali sobie przewagę. Niestety, również szybko goście ją odrobili, a w kluczowym momencie dwa nie trafione rzuty wolne spowodowały wywołanie kolejnej dogrywki, w której więcej sił mieli Opolanie i to oni ostatecznie cieszyli się z kolejnej wygranej.