• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 967
  • Dodano: 2020-12-18 / 16:35
  • Komentarzy: 0

  Kombatanci otrzymali paczki na święta od starosty opolskiego

  Kombatanci otrzymali paczki na święta od starosty opolskiego
   <i>(Fot. Starostwo Powiatowe Opole)</i>

  (Fot. Starostwo Powiatowe Opole)

  Jak co roku kombatanci i podopieczni organizacji kombatanckich oraz Związku Sybiraków z powiatu opolskiego otrzymali od powiatu bożonarodzeniowe paczki wraz z życzeniami od starosty Henryka Lakwy. Mimo pandemii, w nieco innych warunkach, ale tradycji stało się zadość.


  - Kontynuujemy tę wieloletnią tradycję świątecznych odwiedzin, bardzo ważną dla naszych kombatantów i podopiecznych związków kombatanckich. O tym jakie to dla nich ważne świadczy fakt, że za każdym razem mówią jak wzrusza ich życzliwa pamięć, szacunek, zainteresowanie, możliwość rozmowy o przeszłości i o ich obecnej sytuacji - mówi starosta Henryk Lakwa. - Nam też robi się ciepło na sercu. Ale poza tym dzięki tym spotkaniom możemy zyskać wiedzę co się u nich zmieniło, jak możemy pomóc.

  W tym roku weteranów odwiedzili w imieniu władz powiatu - Stanisława Brzozowska, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w opolskim Starostwie oraz Adama Szkulik, który w tym wydziale odpowiada za współpracę z kombatantami.

  Niestety pandemia i związane z nią obostrzenia mocno zmieniły charakter spotkań. - Nie mogliśmy spędzić z nimi tyle czasu ile byśmy chcieli, a przekazanie paczek i życzeń odbywało się w drzwiach i bardzo krótko. Natomiast sami kombatanci nie kryli radości, że mimo utrudnień tradycji stało się zadość - mówi Stanisława Brzozowska.

  Wśród obdarowanych są osoby, które przeżyły dwie wojny światowe, niejedną epidemię, jak pani Helena, która ma... 101 lat. - Paczki od starosty opolskiego przekazano prawie 50 osobom z gmin: Popielów, Tułowice, Ozimek i Niemodlin, zgłoszonym przez organizacje kombatanckie - podsumowuje Adam Szkulik.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".