• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 3598
    • Dodano: 2020-12-17 / 14:32
    • Komentarzy: 2

    19 szpitali na Opolszczyźnie będzie szczepić personel medyczny

    (Fot. Archiwum)

    W województwie opolskim wyznaczono 19 szpitali "węzłowych", w których będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19.


    Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego. Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego (w tzw. okresie "0"), zorganizują i przeprowadzą szpitale węzłowe (w każdym województwie). W województwie opolskim takich szpitali wyznaczono 19, w samym Opolu jest ich 5.

    W tzw. szpitalach węzłowych, których jest w Polsce 509, będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.

    Część szpitali zadeklarowało zaszczepienie tylko swojego personelu. Te szpitale nie są ujęte, jako szpitale węzłowe.

    W szpitalach węzłowych zostanie zaszczepiony personel tych szpitali, ale także innych jednostek, w tym aptek.
    Do 20 grudnia br. szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym.

    Na szczepienia przeciw SARS-CoV-2 gotowy jest Szpital w Koźlu. - Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu jest przygotowany organizacyjnie do szczepienia obywateli w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Szpital wyznaczył i przygotował trzy punkty na terenie miasta Kędzierzyn-Koźle gdzie będą odbywać się szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień - czytamy w informacji prasowej.

    Pierwszy punkt szczepień zlokalizowano w przychodni przy ul. 24 kwietnia w Koźlu, drugi z punktów w przychodni przy ul. Harcerskiej 11, a trzeci w szpitalu przy ul. Judyma w punkcie Nocnej i Świątecznej Opieki Lekarskiej. Punkty te zostały przygotowane dla wszystkich obywateli, jednak zgodnie z przewidywaniami tzw. fazą "0" mają zostać objęci wszyscy pracownicy i współpracownicy szpitala oraz podmiotów działalności leczniczej.

    Kolejne fazy będą realizowane zgodnie z wymaganiami Narodowego Funduszu Zdrowia.

    - Obecnie zgodnie z zaleceniami NFZ jesteśmy na etapie przygotowania list osób chętnych w szpitalu do zaszczepienia się przeciwko wirusowi - do piątku 18 grudnia. Inne podmioty działalności leczniczej i apteki mają na to czas do 20 grudnia. Dopiero po przekazaniu tej informacji będziemy wiedzieli ile osób jest rzeczywiście chętnych do zaszczepienia się przeciw wirusowi SARS-CoV-2 - czytamy dalej.

    - Biorąc pod uwagę ogrom nieszczęścia, który widzimy na co dzień w szpitalu, ogromną ilość ofiar
    COVID-19 i w związku z tym, że prawdopodobieństwo śmierci z powodu COVID-19 jest wielokrotnie większe niż ryzyko powikłań z powodu zaszczepienia - nie mam żadnych wątpliwości, co do tego, żeby poddać się takiemu szczepieniu. Ja osobiście poddam się i zalecam to każdemu - powiedział zastępca dyrektora ds. medycznych SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu - Jacek Mazur.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2020-12-17 15:59:00 [156.67.106.*] id:1606058  
    24mikol: Napisał postów [1347], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    odbywa się szczepienie a potem pacjent musi być obserwowany przez 30 min czy nie wystąpił wstrząs anafilaktyczny. Wyobrażam sobie, że moja przychodnia zaszczepi dziennie 20-30 os.

    Nick:
    Treść:
    2020-12-17 15:24:44 [94.254.184.*] id:1606056  
    tippmann: Napisał postów [7576], status [VIP] Reputacja
    w pierwszej kolejności zaszczepić tych ze stadionu,bo walczą z brakiem pacjentów :))))

    Nick:
    Treść: