• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1160
  • Dodano: 2020-12-14 / 11:50
  • Komentarzy: 0

  Kierowali pod wpływem alkoholu i z narkotykami w organizmie

  Kierowali pod wpływem alkoholu i z narkotykami w organizmie

  (KPP Brzeg)

  W miniony weekend policjanci z Brzegu zatrzymali 4 mężczyzn. Żaden z nich nie powinien wsiadać za kierownicę. Badanie na alkomacie, w organizmie 20-latka wykazało pół promila alkoholu, a 26-latka 2,5 promila. Natomiast u dwóch pozostałych kierowców testy potwierdziły obecność narkotyków. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

  Do wszystkich tych zdarzeń doszło w miniony weekend. W piątek policjanci kryminalni, na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli fiata. Z ich informacji wynikało, że kierowca może posiadać narkotyki. Szybko się okazało, że przypuszczenia funkcjonariuszy były trafne. 24-latek miał przy sobie porcję amfetaminy. Natomiast jego zachowanie wskazywało, że może być również pod wpływem zakazanych substancji. Test potwierdził obecność amfetaminy w jego organizmie.

  W sobotę policjanci zatrzymali dwóch kolejnych kierowców. Kilka minut po godzinie 14:00 funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. W tym przypadku badanie na obecność narkotyków wykazało, że w organizmie mężczyzny znajdują się substancje zabronione w postaci THC-5. Dodatkowo okazało się, że 38-latek wcześniej już stracił swoje prawo jazdy z tego samego powodu, a badania techniczne pojazdu były nieważne.

  Tego samego dnia, o godzinie 20:00, funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 20-letniego właściciela volkswagena. Mężczyzna w organizmie miał pół promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że młody kierowca kilka dni wcześniej stracił swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

  W niedziele chwilę przed 18:00 patrol drogowy został skierowany na trasę wojewódzką między Kościerzyce i Nowe Kolnie. Tam miało dojść do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci zastali rozbitego opla i dwóch mężczyzn. 26-letni kierowca w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Natomiast 54-letni pasażer 1,5 promila. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 26-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".