• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5619
  • Dodano: 2020-12-11 / 15:20
  • Komentarzy: 1

  Choinka życzeń bezdomnych i potrzebujących stanęła w Opolu. Każdy może zrobić prezent

  Choinka życzeń bezdomnych i potrzebujących stanęła w Opolu. Każdy może zrobić prezent
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  To pierwsza taka choinka w Opolu, która pełni dwie role - nastraja opolan świątecznie oraz przekazuje ludziom o dobrym sercu prośby od osób bezdomnych i potrzebujących na nadchodzący czas świąteczny.


  Choinka życzeń stanęła w centrum Opola obok Amfiteatru i Toropolu, tuż przy Talentowni. To specyficzne świąteczne drzewko ma na sobie mnóstwo życzeń, które spełnić może każdy - wystarczy zabrać z niej list i uszczęśliwić potrzebującą osobę.

  - Na choince wisi już kilka listów do św. Mikołaja. Chcemy dotrzeć do kolejnych potrzebujących osób oraz do ludzi dobrej woli chcących się dzielić w tym szczególnym czasie. Choinka z nietypowymi listami to pomysł osób działających w Talentowni prowadzonej przez Fundację Kwitnące Talenty. Organizacja pomaga odkrywać i rozwijać talenty od ponad ośmiu lat, dzielić się potencjałem z innymi osobami. Tym razem, tuż przed świętami rozpoczynamy akcję "Choinka Życzeń". Dzielimy się tym co mamy z potrzebującymi - mówi Piotr Koziol, z Fundacji Kwitnące Talenty.

  - Wystarczy zerwać kartkę i skompletować umieszczone na niej rzeczy, a następnie taki prezent przynieść do Talentowni, czyli obok choinki. Ważne, żeby był opisany imieniem i pierwszą literą nazwiska, żeby paczki trafiły do swoich adresatów. Te informacje znajdują się w listach - na Choince Życzeń. Na choince wiszą kartki i długopisy. Można zapisać też życzenia na kolorowych ozdobach choinkowych - dodaje.

  Życzenia umieszczone na Choince Życzeń nie są wymagające, a niektóre chwytają za serce swoją prostotą. Potrzebujące osoby piszą, że ciepłe zimowe skarpety, rękawiczki czy gruba czapka to ich największe obecnie marzenie. Pan Adam napisał: "Bardzo lubię słodkości. Nie stać mnie jednak na nie. Zjadłbym też swojskie specjały". Pan Włodek dodał: "Jestem osobą ubogą. Marzę, aby w tym roku pod choinkę dostać czapkę i skarpety, ponieważ robi się coraz zimniej" - napisał.

  Pani Ania za to chciałaby dostać perfumy. Nigdy takich nie miała. "Nie muszą być wcale drogie. Takie za kilkanaście złotych wystarczy! Perfumy pięknie pachną, a ja tak rzadko mam je okazję wąchać" - pisze, ale też zimową ciepłą kurtkę, bo bardzo marznę - pisze dalej o swoich życzeniach.

  - Życzenia i marzenia, które nasi przyjaciele wypisali w swoich listach, są bardzo niewygórowane. Pięknie opakowana kawa czy słodycze to i tak będzie ogromny podarek. Wiele z tych osób nie dostało żadnego prezentu od bardzo dawna. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do potrzebujących osób. Choinka została zakupiona przez opolskich przedsiębiorców zrzeszonych w Biznesowej Grupie Opole - kończy Piotr Koziol.

  Na choinkę cały czas będą spływać kolejne "bombki - życzenia" nie tylko od bezdomnych, ale również od dzieci z domów dziecka. Każdy może przyjść i przeczytać, co chciałyby ujrzeć pod choinką lub w świątecznym czasie te osoby.

  Prezenty, które zostaną przyniesione do opolskiej Talentowni zostaną wręczone potrzebującym jeszcze przed świętami. O dacie tego wydarzenia Fundacja będzie informować w późniejszym terminie.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-12 06:29:06 [83.26.166.*] id:1605853  
  azam: Napisała postów [528], status [rozpisany/na] Reputacja
  Gdzie jest ta Talentownia ? chętnie pomogę.

  Nick:
  Treść: