• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1915
  • Dodano: 2020-12-11 / 11:37
  • Komentarzy: 0

  Szpital Ginekologiczny wznawia porody rodzinne i odwiedziny na patologii noworodków

  Szpital Ginekologiczny wznawia porody rodzinne i odwiedziny na patologii noworodków

  (Fot. Archiwum)

  Z dniem 11 grudnia wznowiono odwiedziny dzieci leczonych na Pododdziale Patologii Noworodków oraz porody rodzinne. W związku z pandemią będą się one odbywać na nowych zasadach.


  Szpital podkreśla, że w związku z wznowieniem odwiedzin noworodków przebywających na Pododdziale Patologii Noworodków - odwiedzającym może być 1 zdrowy rodzic lub opiekun. W związku z panującą pandemią można odwiedzić dzieci dwa razy w tygodniu między godzinami 12.00 - 15.00.

  - Odwiedzający nie później niż o godz.11:00 udaje się do Punktu Segregacji Medycznej i wypełnia ankietę. Dokonywany jest pomiar temperatury ciała i pobierany wymaz w kierunku SARS-CoV-2. Po odebraniu z laboratorium ujemnego wyniku testu i okazaniu go pielęgniarce/położnej, osoba odwiedzająca może wejść do Pododdziału Patologii Noworodków - informuje Kliniczne Centrum.

  Mając na uwadze dobro najmłodszych pacjentów szpitala, osoba odwiedzająca musi zdezynfekować ręce i ubrać na siebie maskę oraz fartuch ochronny. Odwiedziny odbywają się bez rzeczy osobistych i zgodnie z zaleceniami personelu przebywającego na oddziale.

  Odnowiono również reguły w przypadku porodów rodzinnych. - Uczestnictwo w porodzie rodzinnym jest uzależnione od możliwości lokalowych, kadrowych, obłożenia Sali Porodowej oraz wyniku testu na obecność SARS - CoV - 2. Niezmiennie, w przypadku planowego cięcia cesarskiego, nie dopuszcza się obecności osoby towarzyszącej - czytamy w regulaminie porodów rodzinnych.

  Osoba towarzysząca przy porodzie musi być zdrowa, bez objawów choroby. Nie może być objęta kwarantanną, izolacją. Osoby przygotowujące się do porodu rodzinnego przez 14 dni przed terminem porodu powinny
  ograniczyć kontakty z osobami trzecimi, celem zminimalizowania prawdopodobieństwa zakażenia koronawirusem.
  Warto zaznaczyć, że ostateczną decyzję o dopuszczeniu osoby towarzyszącej do porodu wydaje personel medyczny Sali Porodowej, który wskazuje odpowiedni moment, w którym osoba towarzysząca może rozpocząć procedurę "kwalifikacji" do towarzystwa przy porodzie (ankiety, pomiar temperatury, test na obecność koronawirusa).

  Powyższe procedury obowiązują od piątku 11 grudnia do odwołania.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".