• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1867
  • Dodano: 2020-12-09 / 15:17
  • Komentarzy: 1

  Z tych krajów samoloty do Polski nie wystartują do końca roku

  Z tych krajów samoloty do Polski nie wystartują do końca roku

  (Fot. Archiwum)

  W Dzienniku Ustaw opublikowano najnowsze rozporządzenie Rady Ministrów odnośnie miejsc objętych zakazem lotów do Polski. Do końca roku na liście pozostanie jedynie dziewięć krajów.


  Od środy 9 grudnia w życie wchodzi nowe rozporządzenie, według którego na liście miejsc objętych zakazem lotów do Polski znalazło się dziewięć krajów. Rozporządzenie będzie obowiązywać do 31 grudnia 2020 roku.

  Zakaz będzie dotyczył lotnisk położonych na terytorium: Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Gruzji, Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego, Republiki Armenii, Republiki Kosowa, Republiki Macedonii Północnej, Republiki Serbii,
  Stanów Zjednoczonych Ameryki, z wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork.

  Warto dodać, że nie zmieniło się nic w stosunku do wyjątków, jakie obowiązują w rozporządzeniu. W dalszym ciągu taki zakaz nie będzie obejmował lotów wykonywanych na zlecenie prezesa Rady Ministrów, wykonywanych za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

  W Polsce będą mogły także lądować samoloty startujące "z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczpospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2" oraz wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.


  reklama
  .

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-09 16:00:07 [62.216.206.*] id:1605754  
  Jerry: Napisał postów [3603], status [VIP] Reputacja
  Zapomnieli dopisać San Escobar.

  Nick:
  Treść: