• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2558
  • Dodano: 2020-12-08 / 19:07
  • Komentarzy: 1

  Przyjechał na stację paliw po alkohol, chwiejny krok zauważyli funkcjonariusze po służbie

  Przyjechał na stację paliw po alkohol, chwiejny krok zauważyli funkcjonariusze po służbie

  (Fot. Archiwum)

  Funkcjonariusze ze Strzelec Opolskich będąc w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna przyjechał na stację paliw po alkohol. Policjantów zaniepokoił jego chwiejny krok oraz woń alkoholu. Funkcjonariusze zabrali mężczyźnie kluczyki uniemożliwiając mu dalsza jazdę. Okazało się, że kierowca wydmuchał 2,5 promila.

  Policjantem jest się nie tylko na służbie. Udowodniła to policjantka ruchu drogowego oraz funkcjonariusz pionu kryminalnego, na co dzień pełniący służbę w strzeleckiej komendzie. W niedzielny wieczór robili zakupy na stacji paliw w Strzelcach Opolskich. Siedząca w samochodzie policjantka zauważyła parkującego obok niej osobowego forda. Kierowca, który wysiadł z pojazdu, chwiejnym krokiem udał się na stację. W tym czasie drugi z policjantów przechodząc obok mężczyzny wyczuł od niego alkohol. Mężczyzna kupił butelkę wódki i wrócił do pojazdu, gdzie usiadł na miejscu kierowcy. Aby uniemożliwić jego dalsza jazdę policjanci zabrali mu kluczyki i wezwali patrol.

  Funkcjonariusze ruchu drogowego po przybyciu na miejsce sprawdzili zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny. Jak się okazało 53 - letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego wydmuchał 2 i pół promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-09 12:00:52 [188.147.52.*] id:1605748  
  neon: Napisał postów [2248], status [Szycha] Reputacja
  Jeżeli policjanci byli po służbie, to takie coś nazywa się - obywatelskie zatrzymanie.

  Nick:
  Treść: