• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1554
  • Dodano: 2020-12-21 / 18:17
  • Komentarzy: 1

  Co roku pod choinkę trafiają prezenty, których wcale nie chcieliśmy dostać

  Co roku pod choinkę trafiają prezenty, których wcale nie chcieliśmy dostać

  (Fot. Dżacheć)

  Mimo, że według deklaracji na prezentach świątecznych oszczędzać nie zamierzamy, tak warto zastanowić się kilka razy, zanim kupimy "prezent porażkę". Sprawdziliśmy świąteczną listę żenady.


  Według deklaracji Polaków, którzy wzięli udział w badaniu świątecznym - nie chcemy w tym roku nadmiernie oszczędzać na prezentach. Wykazano, że ich koszt będzie średnio o 8 procent niższy niż w ubiegłym roku, a upominki będą stanowiły ponad 50 proc. świątecznego koszyka (Polacy deklarują wydatek średnio 1300 złotych na tegoroczne święta).

  W badaniu zapytano Polaków czym chcą obdarować najbliższych. - Przede wszystkim będą to kosmetyki i perfumy, a także upominki związane z hobby, w tym książki. Tuż za nimi znalazły się odzież, obuwie oraz akcesoria. Wśród upominków kupowanych dzieciom i nastolatkom dominują zabawki i prezenty związane z hobby, pieniądze oraz gadżety elektroniczne - czytamy w wynikach badania świątecznego Deloitte.

  - Największą popularnością wśród prezentów, które chcemy otrzymać na święta, cieszą się kosmetyki i perfumy - to oczywiście damski punk widzenia. Mężczyźni w badaniu wykazywali raczej bardziej praktyczne prezenty bo
  pieniądze i gadżety elektroniczne (druga najpopularniejsza kategoria wśród mężczyzn) - czytamy w raporcie Deloitte, do którego badanie online przeprowadzono w dniach 29 października - 4 listopada 2020 roku, wśród blisko 5 tys. respondentów w przedziale wiekowym od 18 do 65 lat.

  A co nie powinno znaleźć się pod choinką? Polacy najbardziej nie lubią prezentów powtarzalnych - takich, które dostają co roku. Bardzo często, kiedy nie mamy pomysłu na prezent, lub kupujemy podarki na ostatnią chwilę dajemy się skusić na łatwo dostępne i gotowe produkty jak skarpetki, dezodorant z żelem pod prysznic, kapcie, piżama czy krawat - te męskie zakupy powinniśmy śmiało sobie podarować. Polacy deklarują, że kolejna para skarpet czy zestaw pod prysznic to rzeczy, które zdecydowanie nie cieszą - co więcej - w ankietach deklarują, że nietrafiony prezent jest świadectwem tego, że osoba, która nas obdarowuje po prostu nas nie zna.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-21 19:52:31 [31.0.65.*] id:1606227  
  Król Forum: Napisał postów [1227], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Ja dostałem whisky, 5gram zioła i 5 gram koksu więc święta udane :)

  Nick:
  Treść: