• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2145
  • Dodano: 2020-12-05 / 13:39
  • Komentarzy: 0

  Koniec objazdów! Zakończono remont na moście na rzece Białka w Grodźcu

  Koniec objazdów! Zakończono remont na moście na rzece Białka w Grodźcu
   <i>(Fot. Gmina Ozimek)</i>

  (Fot. Gmina Ozimek)

  Zakończono remont na moście na rzece Białka w Grodźcu. Podróżujący w stronę Częstochowy przez trzy miesiące nadrabiali dziesiątki kilometrów przez objazdy.


  Mieszkańcy zmagali się z utrudnieniami od 3 miesięcy. Prace przy rozbiórce istniejącego oraz budowie nowego obiektu inżynierskiego nad rzeką Białka w ciągu drogi krajowej nr 46 w mieście Grodziec rozpoczęły się na początku września 2020 roku. Roboty związane z inwestycją, były prowadzone przy czasowym wyłączeniu z ruchu - tj. zamknięciu odcinka drogi krajowej nr 46 w m. Grodziec na długości ok. 50m, w obrębie budowanego obiektu.

  Te utrudnienia wiązały się z niemałymi kilometrami objazdów. By z Ozimka dostać się do Dobrodzienia trzeba było nadrobić 35 kilometrów (ruch pojazdów w kierunku Częstochowy odbywał się objazdem drogami wojewódzkimi nr 463 i 901). Na szczęście po 3 miesiącach utrudnień, nowa droga jest już przejezdna!

  W dalszym ciągu trwają utrudnienia na odcinku Żywocice - Pietna. Od poniedziałku (23.11.2020 r.) rozpoczęto wymianę nawierzchni na DW 416. Inwestycja w ramach DW 416 o wartości 1 032 247,37 zł ma zostać zakończona do 15 grudnia 2020 roku.

  W zakresie robót realizowana jest m.in. wymiana nawierzchni drogi wraz z podbudową, remont chodników, ścinka poboczy, utwardzenie poboczy, wykonanie i regulacja zjazdów, wykonanie zatoki autobusowej.

  Długość przebudowywanego odcinka - 1050 m.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".