• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1980
  • Dodano: 2020-12-06 / 18:16
  • Komentarzy: 2

  Szopka w Opolu-Szczepanowicach musi być! Trwa budowa

  (Fot. Dżacheć)

  Podtrzymując tradycję, mimo pandemii, Szopka Bożonarodzeniowa przy Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach będzie witała mieszkańców Opola swoją oryginalnością. Tym razem będzie skromna i symboliczna.


  O niesamowity świąteczny klimat Parafia św. Józefa dba już od 22 lat. Na placu plebanijnym rozpoczęła się już budowa tegorocznej szopki. Żywa szopka, budowana przy parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach od lat przyciąga nie tylko mieszkańców Opola, ale też okolicznych miejscowości. W tym roku nie odwiedzimy jej tłumnie (o co apelują kościelni), jednak jak podkreślają - nie mogło zabraknąć wigilijnej symboliki w Opolu-Szczepanowicach.

  W szopce drugi rok z rzędu nie będzie zwierząt, jak podkreśla kierownik budowy szopki - Podobnie w tym roku wracamy do starej szopki sprzed lat, kiedy były tam same figury i świąteczny klimat. Powstanie główna scena, która zawsze gościła świętą rodzinę, a także trzech pasterzy i Trzech Króli. Nowością będzie możliwość wejścia do wnętrza szopki i pokłonienie się Bożej Dziecinie - mówi Andrzej Toczek, budowniczy szopki.

  Szczepanowickie Betlejem będzie inne niż zwykle. Będzie to bardziej symbolika i podtrzymanie tradycji, jednocześnie odwzorowanie skromnością trwających czasów. Proboszcz parafii św. Józefa podkreśla również, że pandemia zmusiła duchownych do odwołania tradycyjnych nabożeństw przy żywej szopce. Nie będziemy kolędować na placu plebanijnym, nie podzielimy się też opłatkiem.

  Zwiedzanie bożonarodzeniowej szopki będzie możliwe dopiero w Wigilię Bożego Narodzenia, aż do święta Trzech Króli włącznie (czyli 6.01.2021).
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-06 18:27:14 [185.117.85.*] id:1605637  
  jarekzopola: Napisał postów [1129], status [stały bywalec] Reputacja
  proponuje jeszcze zaprosic prawdziwych 3 kroli kaczke dlugopisa i pinokia i to bedzie prawdziwa szopka

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-12-06 19:36:33 [31.60.11.*] id:1605647  
  liberty: Napisał postów [4315], status [Szycha] Reputacja
  Walić PIS z nich tacy katolicy jak z Ciebie książę...Te uje noszą jarmułki i obchodzą hanuke po raz kolejny za kilka dni...