• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 8888
  • Dodano: 2020-12-03 / 15:34
  • Komentarzy: 0

  Można za darmo parkować przy Dworcu Głównym w Opolu - do czasu

  Można za darmo parkować przy Dworcu Głównym w Opolu - do czasu

  (Fot. Dżacheć)

  Z parkingu umiejscowionego przy Dworcu Głównym w Opolu zniknął szlaban i wpłatomat. Mieszkańcy zastanawiają się, czy muszą w tym wypadku wykupić bilet za postój?


  Czytelnicy zwrócili uwagę, że na dotychczas płatnym parkingu przy Dworcu Opole Główne usunięto szlaban i maszynę do uiszczania opłat parkingowych. W związku z tym nie wiedzą na jakich zasadach odbywa się postój aut na dostępnym parkingu. Parking przy dworcu jest w ścisłym centrum Opola. Fakt, że jest to teren kolei wyłącza go z miejskiej strefy płatnego parkowania.

  Parking należący do PKP ma w naszych artykułach bogatą historię. Przypomnijmy, parking na około 60 samochodów utworzono po remoncie opolskiego dworca kolejowego. Przy wjeździe i wyjeździe zamontowano automaty biletowe ze szlabanami, które działały całodobowo i pobierały opłatę przy wyjeździe.

  Redakcja 24opole.pl ustaliła, że teren w dalszym ciągu należy do PKP, a parking na bliżej nieokreślony czas będzie dla przybywających na Dworzec Główny w Opolu darmowy. W tej sprawie udzieliła nam informacji rzecznik PKP S.A.

  - Obecnie parkowanie na wskazanym terenie możliwe jest bez konieczności ponoszenia opłat. PKP S.A. podpisała już umowę z nowym najemcą parkingu. Wraz z przejęciem terenu przez wyłonioną firmę, pobieranie opłat zostanie wznowione - poinformowała Aleksandra Grzelak, Główny Specjalista z Wydziału Komunikacji Polski Kolei Państwowych S.A.

  Rzecznik PKP S.A. nie wyjaśnia, jak długo strefa ta pozostanie darmowa dla przejezdnych.


  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".