• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 873
  • Dodano: 2020-12-01 / 13:34
  • Komentarzy: 0

Po przebudowach czas na remonty cząstkowe. Kwoty sięgają 1,3 mln złotych

 
 
Po przebudowach czas na remonty cząstkowe. Kwoty sięgają 1,3 mln złotych
Oprócz dużych remontów równolegle były robione mniejsze na krótszych kawałkach w całym powiecie łącznie za 1,3 mln zł.


- Oprócz kilku dużych inwestycji, typu przebudowy, rozbudowy, odtworzenia nawierzchni na drogach powiatowych, jak co roku równolegle wykonuje się remonty cząstkowe na krótszych odcinkach - zaznaczał jeszcze przed ich rozpoczęciem starosta Henryk Lakwa. - Są to w zależności od stanu nawierzchni - używając technicznego języka drogowców - remonty masą bitumiczną i ułożenie tzw. mikrodywaników. Lista miejsc, gdzie Zarząd Dróg Powiatowych je wykonał jest długa. A łączny koszt napraw to ponad 1,3 mln zł. W całości sfinansowane powiatowego budżetu - dodaje wicestarosta Leonarda Płoszaj.

- W tym roku remonty cząstkowe obejmujące odnowienie nawierzchni przeprowadzono między innymi na odcinkach: Karłowice - Popielów, Morcinek - Zagwiździe, na odcinku Święciny - Grabice, Radomierowice - Grabice, na odcinkach Brynica - Grabczok, Trzęsina - Turawa, a także Jełowej, Okołach, Zakrzowie Turawskim, Luboszycach i Grabicach. Koszt to 736.942,82 zł - wymienia Jacek Dziatkiewicz, dyrektor ZDP.

Podobne remonty przeprowadzono też na odcinkach dróg powiatowych w Szczedrzyku, Raszowej, Przyworach, Dańcu, na odcinkach Falmirowice - Dębie, w Krzyżowej Dolinie. Koszt: 407.386,96 zł. Natomiast tzw. mikrodywaniki zastosowano na odcinku: przejazd kolejowy - Nowa Jamka oraz w Radomierowicach i Spóroku. Koszt: 206.342,39 zł.

Przypomnijmy, że tego typu prace są wykonywane rok w rok w rożnych miejscach na bardzo rozległej, bo liczącej ponad 540 km sieci dróg powiatowych, co wielokrotnie podkreślamy. I również dla przypomnienia warto dodać, że w tym roku mamy za sobą duże, kompleksowe przebudowy, rozbudowy i remonty między innymi w miejscowościach: Węgry, Stare Siołkowice (III ostatni etap), Skarbiszowice - Tułowice, Raszową czy Magnuszowice, o których pisaliśmy wcześniej tu na naszej stronie. Część wykonano z dofinansowaniem z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, po które powiat sięga skutecznie co roku.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".