• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1729
  • Dodano: 2020-11-30 / 16:30
  • Komentarzy: 1

  Chorujesz na COVID-19? Otrzymasz pulsoksymetr. Resort Zdrowia o nowym programie

  Chorujesz na COVID-19? Otrzymasz pulsoksymetr. Resort Zdrowia o nowym programie

  (Fot. Archiwum)

  Z uwagi na znaczącą liczbę Pacjentów z COVID-19 przebywających w izolacji domowej, w opinii ekspertów, niezbędne jest udostępnienie narzędzi umożliwiających bieżące monitorowanie ich stanu zdrowia.


  Domową Opieką Medyczną objęte zostaną wszystkie osoby zakażone COVID-19, jednak podzielono je na dwie grupy. To osoby chore, które skończyły 55 lat, a także młodsi pacjenci, którzy mogą być bardziej narażeni na ciężki przebieg choroby Covid-19. O włączeniu do programu drugiej grupy chorych zdecyduje lekarz na podstawie ankiety, którą wypełnią.

  - Dlatego wdrażamy program Domowej Opieki Medycznej mający na celu zdalne monitorowanie stanu zdrowia Pacjentów. Program będzie wykorzystywał pulsoksymetr jako narzędzie diagnostyczne i aplikację PulsoCare do przekazywania i monitoringu danych Pacjentów - zapowiada szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski.

  - Po stwierdzeniu pozytywnego wyniku na COVID-19 pacjentowi zostanie dostarczony pulsoksymetr przez pracownika Poczty Polskiej - informuje portal rządowy. Pacjenci objęci programem Domowej Opieki Medycznej zostaną objęci zdalnym monitoringiem parametrów, w tym poziomu saturacji, czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem, tętna, temperatury oraz objawów chorobowych. Wprowadzenie bieżącego nadzoru nad pacjentami pozostającymi w izolacji domowej jest konieczne ze względu na wysoki poziom stwierdzanych zakażeń. Taki nadzór będzie sprawowany w sposób ciągły przez Centrum Kontaktu powołane przez Ministerstwo Zdrowia.

  Dzięki nowemu programowi, chory przebywający w domowej izolacji będzie mógł sygnalizować niepokojące objawy poprzez aplikację. Jeśli pojawi się coś niepokojącego - lekarz zadzwoni do niego i udzieli teleporady. W ostateczności - wyśle do domu chorego karetkę pogotowia.

  Dziś pulsoksymetry przekazano pierwszym 7 tys. osobom. - Mam nadzieje program osiągnie skokowy przyrost do poziomu 10 tys. pacjentów. I stawiamy sobie cel, że ten pulsokstymetr ma być dostępny dla każdego - dodaje Adam Niedzielski.

  Szef resortu zdrowia zapowiedział w poniedziałek na konferencji, że rząd przygotowuje się do tego, by każdy mógł wykonać test antygenowy w przychodni. Dzięki niemu będziemy mogli sprawdzić, czy przechorowaliśmy już koronawirusa. To istotna informacja np. dla tych, którzy mogli przejść już chorobę nie mając żadnych objawów.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-01 08:42:27 [217.173.195.*] id:1605364  
  wojtasoks: Napisał postów [4922], status [VIP] Reputacja
  Teraz na to wpadli? No po prostu refleks szachisty...

  Nick:
  Treść: