• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5373
  • Dodano: 2020-11-30 / 08:14
  • Komentarzy: 0

Płonie zakład produkcyjny w Głuszynie. Z ogniem walczy 28 zastępów straży

 
 
Płonie zakład produkcyjny w Głuszynie. Z ogniem walczy 28 zastępów straży

(Fot. KW PSP Opole)

 <i>(Fot. KPP Namysłów)</i>

(Fot. KPP Namysłów)

W szczytowym momencie zagrożenia, z ogniem który pojawił się w hali głównej zakładu o powierzchni ok. 600 metrów kwadratowych walczyło 28 jednostek straży pożarnej. Z ogniem walczą jednostki z trzech powiatów.


W poniedziałek 30 listopada 2020 roku o godzinie 1:05 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Namysłowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z zakładów produkcyjnych w miejscowości Głuszyna. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano pierwsze jednostki OSP i PSP.

- Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu, kierujący działaniem ratowniczym w wyniku rozpoznania stwierdził, że doszło do pożaru hali o powierzchni około 600m2 wraz z przyległą częścią biurową oraz pożaru budynku magazynu. Na miejscu zdarzenia w szczytowym momencie pracowało 28 zastępów PSP i OSP z trzech powiatów.
Pożar został opanowany, trwa dogaszanie - informuje mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy Opolskiej Komendy Wojewódzkiej PSP.

Na chwilę obecną stwierdzono, że nie ma osób poszkodowanych. Konieczna była ewakuacja kilkoro mieszkańców domu, który graniczył z pożarem. Mieszkańcom mogły zagrozić dymy i gazy pożarowe.

Działania straży mogą potrwać do późnych godzin popołudniowych.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".