• Wyświetleń: 1517
    • Dodano: 2020-11-28 / 19:04

Czwarte z rzędu zwycięstwo AZS UNI Opole

Tym razem na pokonanym polu pozostawiły PWSZ Tarnów

Po problemach i kwarantannie spowodowanej koronawirusem, podopieczne Nicoli Vettoriego jeszcze nie przegrały żadnego spotkania. Na trudnym terenie w Tarnowie zawodniczki jechały z nadzieją na przedłużenie tej passy.

Pierwsza partia była wielkim rollercoasterem. Początek był zdecydowanie lepszy w wykonaniu gości. Wyszły na pewne, pięciopunktowe prowadzenie i trener gospodarzy był zmuszony wziąć czas. To zmieniło całkowicie przebieg tego seta - gdyż to Tarnowianki wygrywały o 5 punktów i mimo pogoni rywalek wygrały 25:23.

To podrażniło Opolanki do tego stopnia, że w drugim secie wręcz zmiotły PWSZ z parkietu, kończąc go do 12. Niestety, nie utrzymały tej formy w kolejnej części gry, gdyż zostały zepchnięte do bardziej defensywnej gry i musiały gonić wynik przez całego seta, co udało się i UNI mogło się cieszyć z prowadzenia w całym spotkaniu.

I w czwartym secie goście dążyli do zakończenia tego meczu, co ostatecznie się udało, choć nie bez problemów - lecz w kluczowych momentach znakomicie się spisywał się atak zespołu z Opola i to one mogły się cieszyć ze zdobytych kolejnych trzech punktów