• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1287
  • Dodano: 2020-11-24 / 14:50
  • Komentarzy: 2

  Pobił i okradł niepełnosprawnego mężczyznę - recydywista zatrzymany

  Pobił i okradł niepełnosprawnego mężczyznę - recydywista zatrzymany

  (Fot. Archiwum)

  Policjanci z Opola zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu rozboju. Na dodatkowe potępienie zasługuje fakt, że zaatakowany został mężczyzna z niepełnosprawnością. Akta sprawy trafiły do Sądu Rejonowego w Opolu, który zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

  W lipcu, do patrolujących miasto policjantów podszedł pokrzywdzony przestępstwem mieszkaniec Opola. Poinformował mundurowych, że kilka minut wcześniej miał zostać zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę, który następnie skradł jego telefon. Zgłaszający opisał podejrzewanego i wskazał kierunek jego ucieczki. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Niestety, pomimo natychmiastowej reakcji, policjanci nie napotkali takiej osoby.

  Funkcjonariusze zebrali kolejne informacje dotyczące tego zgłoszenia. W sprawie wszczęto prokuratorskie śledztwo. Poza samym przestępstwem na potępienie zasługiwał fakt, że ofiarą była osoba z niepełnosprawnością. Zajmujący się rozbojem policjanci zabezpieczyli monitoringi oraz przesłuchali świadków. Szybko też namierzyli skradziony telefon. Odzyskane mienie wróciło do pokrzywdzonego.

  W trakcie pracy nad tą sprawą, w jednym ze sklepów w okolicy gdzie doszło do rozboju, miała miejsce kradzież. Kamery zarejestrowały wizerunek mężczyzny. Wszystko pasowało do opisu, jaki przedstawił policjantom pokrzywdzony w wyniku rozboju 31-latek.

  Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazywał na mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna był już wielokrotnie karany za oszustwa, kradzieże i rozboje. Kilka miesięcy temu warunkowo opuścił zakład karny.

  W listopadzie 31-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut rozboju. Dodatkowo przestępstwo popełnił w warunkach recydywy. Takie okoliczności w ocenie sądu dały podstawę do zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mieszkaniec powiatu brzeskiego musi się teraz liczyć z karą nawet do 12 lat więzienia.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-24 23:26:51 [94.254.152.*] id:1605076  
  tippmann: Napisał postów [6223], status [VIP] Reputacja
  kolejny patol do wykarmienia przez podatnika

  Nick:
  Treść:
  2020-11-24 18:06:59 [31.0.34.*] id:1605063  
  Król Forum: Napisał postów [1344], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  To się nim "koledzy" zajmą za kratkami.

  Nick:
  Treść: