• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1795
  • Dodano: 2020-11-21 / 20:12
  • Komentarzy: 0

Oddając butelki do skupu wspomagają medyków. Świetna inicjatywa w Namysłowie

 
 
Oddając butelki do skupu wspomagają medyków. Świetna inicjatywa w Namysłowie
 <i>(Fot. Bartłomiej Stawiarski)</i>

(Fot. Bartłomiej Stawiarski)

Skup butelek to wspólna inicjatywa gminy Namysłów, Fundacji Zielony Ład oraz Grupy Żywiec, do której należy browar w Namysłowie. Mieszkańcy oddając butelki do skupu pomagają medykom.


Pamiętaj, że wyrzucenie butelki zwrotnej to marnotrawstwo, nawet jeśli trafia do kontenera na szkło. W piątek 20 listopada zainaugurowano wspaniałą akcję gminy Namysłów, Fundacji Zielony Ład oraz Grupy Żywiec, która pomaga w szerokim zakresie. Już po rozpoczęciu akcji jeden z mieszkańców oddał do "skupu" jednorazowo 250 butelek.

Dzięki akcji "Daj butelce drugie życie" można oddać butelki zwrotne należące do koncernu i tym samym otrzymać zwrot kaucji, a przy okazji pomóc osobom, którzy na co dzień pomagają zakażonym COVID-19 wrócić do zdrowia.

Co ważne, w przeciwieństwie do praktyk sklepowych - tutaj nie potrzebujemy mieć paragonu by zwrócić puste butelki. Mieszkańcy zgodni są z tym, że inicjatywa będzie miała wiele korzyści, również tych środowiskowych.

- Każdy mieszkaniec, który zdecyduje się oddać puste butelki, otrzyma za jedną 35 groszy, a oprócz tego, Fundacja Zielony Ład wpłaci kolejną złotówkę za każdą butelkę, która będzie przeznaczona na zakup posiłków dla naszych medyków, co ważne, tutaj w naszej lokalnej gastronomii. Czyli mamy za jednym zamachem mamy 3 wykonane zadanie - podkreśla Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa.

Akcja promuje również ekologiczne postawy u mieszkańców. Mobilna strefa zwrotu butelek postoi na namysłowskim rynku do niedzieli 22 listopada, później zostanie przemieszczona do innych miast.

- W ten sposób chcemy zachęcać lokalne społeczności do troski o środowisko naturalne i wspieranie tych, którzy na co dzień najbardziej mierzą się ze skutkami pandemii koronawirusa. Każda zwrócona butelka to 0,35 zł dla oddającego, ale przede wszystkim 1 zł na posiłek dla personelu medycznego, który zostanie zakupiony w namysłowskich lokalach gastronomicznych dotkniętych kryzysem - podkreślają organizatorzy akcji.

Butelki, które zostaną zwrócone otrzymają "drugie życie". - Najpierw je sortujemy i przygotowujemy do dokładnego wyczyszczenia. Posortowane butelki dwukrotnie myjemy specjalnymi środkami w wysokiej temperaturze, abyśmy mieli pewność, że są idealnie czyste i nie zawierają żadnych pozostałości. Czyste i wyjałowione butelki weryfikujemy pod kątem jakości, na przykład sprawdzając ewentualne uszkodzenia lub pęknięcia. Tylko butelki, które spełniają normy jakości, trafiają na linię produkcyjną, gdzie są napełniane, kapslowane i etykietowane. W pełni bezpieczne i czyste mogą wrócić do sklepu - czytamy na stronie akcji.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".