• 0
0
 
  • Autor: Judyta
  • Wyświetleń: 2277
  • Dodano: 2020-11-19 / 17:12
  • Komentarzy: 2

Opole na weekend

 
 
Opole na weekend

(Fot. Archiwum)

Jak co tydzień wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany przez wielu weekend. Mimo obostrzeń w całym kraju w Opolu będzie się wiele działo. Nie wiesz jak spędzić weekend? Sprawdż nasze propozycje!

W ten weekend tak jak i w zeszłym tygodniu, opolskie Kino Meduza daje nam możliwość stworzenia sali kinowej w naszych domowych warunkach. Na platformie mojeekino.pl będziemy mogli zobaczyć takie tytuły jak: "Przygoda Nelly", "Climax", "McQueen", czy "Dzikie historie".

W piątek na godzinę 10.00 zaplanowano transmisję online z cyklu: "Niezwykłe opowieści na dobranoc". Wyjątkowe historie usłyszymy w wykonaniu Karoliny Gorzkowskiej i Łukasza Bugowskiego. Więcej informacji na ten temat na facebookowym profilu Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

O 17.30 odbędą się ostatnie w tym roku zajęcia z cyklu AKADEMIA RODZICA projektu edukacyjnego TEATR. Poczuj to! Warsztaty odbędą się w formule on-line za pośrednictwem komunikatora Skype. Osoby zainteresowane proszone są o wysłanie zgłoszenia bezpośrednio do prowadzącej na adres mailowy: xyma@context.pl, Ilość miejsc jest ograniczona.

Na godzinę 18.00 są przewidziane warsztaty online- domowy kurs ceramiki dla dorosłych. Kurs ma uczyć jak zorganizować sobie przestrzeń do pracy w domu i planowo zajęcia będą się odbywały co dwa tygodnie. Na zajęcia zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, są one bezpłatne, a więcej informacji można uzyskać na stronie: galeriaopole.pl.

O 18.30 Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zaprasza na spotkanie online z Adrianem Gleniem w ramach cyklu Pokolenia Poetów. Adrian Gleń to krytyk literacki, teoretyk literatury i poeta. Profesor w Instytucie Nauk o Literaturze Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie można znależć na Facebooku MDK.

Na godzinę 21.00 szykuje się nie lada gratka dla miłośników klubowych rytmów. Zaplanowano bowiem relację online z kultowego Klubu u Papy Musioła. Po długim czasie będziemy mogli wirtualnie zagościć na parkiecie kultowego klubu. Zapraszamy Was do dołączenia do wydarzenia: Back to KLUB U PAPY MUSIOŁA - Transmisja LIVE z klubu!

W sobotę 21.11 na godzinę 9.00 zaplanowano zajęcia: "Zrób to w domu". To krótkie filmy instruktażowe skierowane do najmłodszych odbiorców. Organizatorem przedsięwzięcia jest Galeria Sztuki współczesnej w Opolu, zachęca ona do przesyłania efektów swojej pracy w formie zdjęcia: info@galeriaopole.pl. Filmy do odtworzenia na FB @gswopole oraz Youtube gswopolenowe.

W godzinach od 10.00 do 12.00 odbędzie się spacer po Wyspie Bolko w ramach Opolskiego Dnia Mew. Chętnych poprowadzi Łukasz Berlik. Zbiórka o godzinie 10.00 przed mostem im. Ireny Sendlerowej. Pamiętajmy o środkach ostrożności i zachowaniu odpowiedniego odstępu!

O godzinie 12.00 odbędą się cotygodniowe warsztaty literacko- plastyczne. Sobota z mamą i tatą jest organizowana przez Miejską Bibliotekę publiczną i więcej informacji na jej temat znajdziecie na FB @pokojbajek.

Na godzinę 16.00 zaplanowano zaś spotkanie online z prof. Magdaleną Środą i promocję książki "Obcy, inny, wykluczony". Wydarzenie można śledzić na Facebooku Wojewódzkiej Blioteki Publicznej.

O 16.00 rozpocznie się również mecz o mistrzostwo 1 ligi siatkówki kobiet pomiędzy drużyną UNI Opole i SPS STAL Mielec, wydarzenie na Facebooku UNI Opole - Energia w siatce.

W niedzielę 22.11 na godzinę 11.00 przewidziano morsowanie na Kamionce Bolko z Opolskimi Morsami. W godzinach od 12.00 do 15.00 można morsować na Kąpielisku Bolko z Morsy Opole Aktywni.

O 12.40 mecz Odry Opole z Górnikiem Łęczna, transmisję z tego meczu można śledzić w serwisie ipla.tv.
Spotkanie DREMAN FUTSAL kontra RED DEVILS CHOJNICE rozpocznie się o godzinie 18.00, spotkanie obejrzymy w serwise TVCOM.

Mimo sytuacji i panujących obostrzeń gama proponowanych wydarzeń jest dość szeroka i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-11-20 10:57:33 [89.67.13.*] id:1604866  
DonPedro69: Napisał postów [5795], status [VIP] Reputacja
Jeszcze, droga Judyto, podaj informację, gdzie są linki do podanych wydarzeń. Ułatwisz innym życie ;-)

Nick:
Treść:
2020-11-20 10:55:42 [89.64.52.*] id:1604865  
Piokoff: Napisał postów [21], status [nowy] Reputacja
Zrezygnowałem z czytania po 1/3 artykułu. Już dawno takiego bełkotu nie czytałem. Kto to pisze ?

Nick:
Treść: