• Wyświetleń: 1151
    • Dodano: 2020-11-19 / 13:13

Wilczyce minimalnie lepsze od Tygrysic

Opolanki potrzebowały aż 5 setów na rozstrzygnięcie spotkania.

Nierówny mecz podopiecznych Nicoli Vettoriego. Mimo bycia faworytem meczu - po raz kolejny po ciężkim boju wyszarpują dwa punkty za zwycięstwo. Tym razem, twarde warunki postawiły zawodniczki Solnej Wieliczka.

W składzie gości wystąpiły dwie byłe zawodniczki UNI - atakująca Weronika Sobiczewska oraz rozgrywająca, kapitan zespołu z Wieliczki, Angelika Gajer, która grała bardzo dobre zawody. Było to widoczne od początku, gdyż pierwszy set padł łupem przyjezdnych, 22:25.

W drugim secie zawodniczki z Opola się przebudziły, zagrały lepiej w grze obronnej i zdominowały rywalki, pokonując je do 15. Niestety, nie udało się utrzymać dobrej gry, gdyż trzeci set ponownie padł łupem przyjezdnych, tym razem do 17.

Jak bardzo nierówny był to mecz, potwierdziła również czwarta partia spotkania. Inicjatywę ponownie przejęły gospodynie, które doprowadziły do tie-breaka, wygrywając do 18. Na rozstrzygnięcie spotkania nie musieliśmy długo czekać - UNI pozwoliło rywalkom na zdobycie jedynie sześciu punktów w decydującym secie i wygrały całe spotkanie 3:2.