• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1535
  • Dodano: 2020-11-18 / 20:49
  • Komentarzy: 2

  Zakończył się remont na A4. Od czwartku dostępne dwa pasy

  Zakończył się remont na A4. Od czwartku dostępne dwa pasy

  (Fot. GDDKiA Opole)

  Wykonawca zakończył prace przy remoncie 12-kilometrowego odcinka północnej jezdni autostrady A4 przed terminem i od 19 listopada, kierowcy znów będą mieli do dyspozycji obie jezdnie.


  Zakończyły się prace przy remoncie 12-kilometrowego odcinka północnej jezdni autostrady A4 pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Początkowy termin odbioru prac był ustalony na koniec listopada. Wykonawcy udało się ukończyć remontowany odcinek przed terminem, co oznacza większe udogodnienia dla podróżujących.

  Remont podzielono na dwa etapy, a prace rozpoczęły się na początku sierpnia tego roku od frezowania nawierzchni na ponad 7-kilometrowym odcinku (od km 256,7 do km 264). Prace zakończono 6 października, a wcześniej, 21 września, równolegle rozpoczęto drugi etap remontu na pozostałych ok. 5,5 km północnej jezdni A4 (od km 264 do km 269,5).

  Od czwartku, 19 listopada, jezdnia północna w kierunku Wrocławia będzie przejezdna dla kierowców. Przez kilka dni na jezdni południowej w kierunku Katowic, na odcinku od km 264 do 269, będzie obowiązywało zawężenie do jednego pasa. Związane jest to z usuwaniem barier. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności.

  Zakres prac przewidzianych remontem obejmował wymianę warstwy ścieralnej i wiążącej, ale również punktowo wymianę podbudowy, remont odwodnienia, wykonanie oznakowania poziomego w technologii grubowarstwowej, remont obiektów mostowych, montaż punktowych elementów odblaskowych, profilowanie zawyżonych lub zaniżonych poboczy gruntowych wraz z obsianiem trawą, montaż barier linowych na przejazdach awaryjnych oraz wymianę barier betonowych.

  Podczas prowadzenia prac jezdnia północna (w kierunku Wrocławia) na tym odcinku była całkowicie zamknięta. Ruch odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową w kierunku Katowic, przy czym kierowcy jadący do Wrocławia mieli przez cały czas do dyspozycji dwa pasy ruchu. Kierowcy jadący w kierunku Katowic, w zależności od etapu remontu, mieli do dyspozycji jeden lub dwa pasy ruchu. Do rozdzielenia przeciwnych kierunków ruchu zastosowano bariery separacyjne.

  Przypomnijmy, że od 2013 roku wyremontowano już większość nawierzchni autostrady A4 pomiędzy Wrocławiem i Kędzierzynem-Koźlem. Na 2021 rok zaplanowano remont południowej jezdni pomiędzy węzłem Kędzierzyn-Koźle i granicą woj. opolskiego i śląskiego, a na rok 2022 remont jezdni północnej od MOP-u Góra św. Anny do granicy woj. opolskiego i śląskiego.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-19 14:59:48 [194.29.183.*] id:1604834  
  olomann: Napisał postów [148], status [wyjadacz] Reputacja
  Nie ma co się cieszyć.Nie długo zapewne zacznie się następny i tak bez końca!!!

  Nick:
  Treść:
  2020-11-18 23:03:42 [5.173.145.*] id:1604809  
  Król Forum: Napisał postów [1322], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  No to moje cayenne po chipie będzie gdzie przetestować :)

  Nick:
  Treść: