• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2134
  • Dodano: 2020-11-18 / 09:03
  • Komentarzy: 1

  W DPS-ach na Opolszczyźnie stanęły bramki do dezynfekcji

  (Fot. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu j)

  W 29 domach pomocy społecznej stanęły specjalistyczne bramki do dezynfekcji. To element, który będzie składał się na profesjonalne pomieszczenia do izolacji osób zakażonych koronawirusem.


  Niemal codziennie słyszy się o nowym ognisku koronawirusa w domach pomocy społecznej. To miejsca przebywania osób z grup podwyższonego ryzyka, więc o transformację groźnego wirusa nie trudno. Dokładnie miesiąc temu wojewoda opolski przedstawiał statystyki zachorowań w domach pomocy społecznej na Opolszczyźnie, gdzie podkreślał, że sytuacja jest poważna, a ogniska zakażeń można było dostrzec niemal w połowie z nich.

  Bardzo ważnym jest, aby zabezpieczać takie miejsca przed możliwością rozprzestrzeniania się groźnego dla pensjonariuszy wirusa. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu zakończył już dostawę i montaż bramek do dezynfekcji.

  - Zakończyliśmy dostarczanie bramek do dezynfekcji dla 29 DPS- ów, urządzenia są jednym z elementów tworzących profesjonalne pomieszczenia do izolacji osób z COVID-19. W najbliższych dniach będzie realizowany zakup i dostawa kolejnych elementów wyposażenia takich pomieszczeń - napisał Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu na Facebooku.

  W najbliższym czasie do DPS-ów dotrą jeszcze: Łóżka specjalistyczne elektryczne z materacem oraz materace przeciwodleżynowe, metalowe szafki do umieszczenia przy łóżkach oraz krzesła metalowe, stojaki na kroplówki, pościel jednorazowa, podkłady higieniczne, komplety naczyń i sztućców jednorazowych, koncentratory tlenu i ssaki elektryczne, kosze z klapą na odzież, pojemniki metalowe na ręczniki, pojemniki na odpady, termometry bezdotykowe na podczerwień.

  Przewidziano także dostawę: lamp bakteriobójczych UV-C, lamp przyłóżkowych i wieszaków.

  Wsparcie realizowane jest dzięki środkom z projektu "Kooperacje 3d - model wielo-sektorowej współpracy na rzecz wsparcia osób i rodzin", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 2.5 Skuteczna pomoc społeczna.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-18 10:40:19 [89.67.13.*] id:1604750  
  DonPedro69: Napisał postów [10529], status [VIP] Reputacja
  Rychło w czas, ale jak mawia stare przysłowie: lepiej późno niż wcale.

  Nick:
  Treść: